Заработуваат продавајќи стари сликички од Дарко Панчев на e-bay

На еден од нaјголемите сервиси за онлајн продажба e-bay може да се најде се и сешто, па дури и стари фудбалски сликички од Дарко Панчев, Васил Рингов и други.

Стари сликички од времето кога Панчев играше за ФК Вардар се продаваат по цена од 29,99 долари, а сликичките од времето кога тој играше за ФК Црвена ѕвезда се продаваат за 14,99 долари.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(Фото) ЕКСКЛУЗИВНО: Забранетата книга за Македонија и ВМРО се продава за 9.500 долари на e-bay

Заработуваат продавајќи македонски регистерски таблички на e-bay

Ретка скулптура од „Македонско девојче“ од 19. век се продава на e-bay

ЕКСКЛУЗИВНО: Ретки минерали од Алшар се продаваат на e-bay по багателни цени

(ФОТО) Редок печат на македонските револуционери од 19 век се продава на e-bay

ЕКСКЛУЗИВНО: Ретки монети од Стоби се продаваат на e-bay

Паско Кузман за монетите од Стоби кои се најдоа на e-bay: Државата треба да регира на вакви јавни продажби на нашето богатство

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!