Новата безглутенска линија на Виталиа го освојува светот

Виталиа и оваа година продолжува со етаблирање на брендот: made in Macedonia, преку успешната презентација на својата нова линија безглутенски продукти на светскиот саем Anuga во Германија.

Вкусните житни барови, оргиналните безглутенски крекери со чили, пармезан и семиња како и уникантинте премиум безглутенски мусли со овошје и јатки го привлекува вниманието на посетителите кои доаѓаат од целот свет и отворија нови можности за зголемувањена експортот на компанијата.

Во најава се договори со етаблирани дистрибутерски фирми како и соработка на полето приватна марка со два познати европски супермаркети со што Виталиа ја потврди својата позиција на респектабилен глобален играч во секторот производство на здрава храна!

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.