Забава

Тијана и Дуке: Немаме оправдување зошто до сега не сме настапиле заедно

Дуке Бојаџиев ќе одржи два концерти со наслов „Сон Верба Љубов“, утре во 19.30 часот и во сабота во истиот термин во новиот објект на Македонската филхармонија.Тијана и Дуке се пријатели повеќе од 20 години и нивните првични 

Филмски фестивал за млади „Џифони патува во Крушево“

На 11 и 12 Мај во Домот на културата во Крушево ќе се одржи филмскиот фестивал за млади „Џифони патува во Крушево“ како патувачки дел од фестивалот Џифони Македонија во помалите градови од Македонија.

Скопје повторно ќе пулсира во ритамот на уличните артисти во рамките на Баскерфест 2018

Од 12-17 јуни на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје, ќе се одржи 13-тото издание на фестивалот со улични изведувачи „Баскерфест“ 2018. Над 30 улични артисти од разни краеви на светот во театарот под отворено небо шест дена ќе ги забавуваат и анимираат жителите на Скопје.

Четврто издание на Скопје синема сити

Од 6 – 10 јуни во Кинотека на Македонија ќе се одржи летното издание на фестивалот Скопје Синема Сити (ССС). Оваа година ССС влезе во својата четврта година откако се организира и по тој повод, во текот на годината се организират четири филмски настани. Централно место во програмата на Синема Сити зазема музиката и нејзиното филмско претставување. 

(ВИДЕО) Како Ви се допадна настапот на Македонија на Евровизија

Македонија и годинава не успеа да обезбеди пласман за финалето на Евровизија. Коментарите на настапот на Eye Cue со песната "Lost and found" на социјалните мрежи се поделени.

Македонија шестта година по ред без финале на Евровизија

Шестта година по ред Македонија не успеа да обезбеди финале на Евровизија. Групата „Ај Кју“ со песната "Lost and found" не се пласираше во првите десет песни кои одат во финалето, кое ќе одржи на 12. мај во Лисабон.

ZUCCHERO со своето „best of“ шоу ќе настапи во Антички театар во Охрид, на 25 јули

За прв пат во Македонија, на 25 јули, доаѓа една од најголемите италијански ѕвезди и сигурно еден од најдобрите европски вокали ZUCCHERO, со своето best of шоу во прекрасниот Охрид, во идеaлниот простор за таа музика- Антички театар, информираат од Авалон продукција.

(ВИДЕО) Македонија вечерва се бори за финале на Евровизија, како изгледаше последната проба на Eye Cue

Македонија ја преставуваат Eye Cue со „Lost And Found„, а ќе настапат и преставниците на Бугарија, Албанија, Грција, Хрватска, Белорусија, Литванија, Чешка, Белгија, Исланд, Азербејџан, Израел, Естонија, Швајцарија, Финска, Австрија, Ирска, Ерменија и Кипар. 

(Фото) Лила Филиповска прекрасна во секси модел на Елена Лука

Една од најпознатите македонски ТВ водителки Лила Филиповска на својот инстаграм профил објави фотографија на која носи црно секси здолниште од Елена Лука кое ги истакнува нејзните прекрасни нозе и става.

 

Дуке Бојаџиев најавува неколку пријатни доживувања за публиката во Скопје

Во рамките на двата престојни концертни настапи на Дуке Бојаџиев со наслов „Сон, верба, љубов“ на 11 и 12. мај во Македонската филхармонија, авторот покрај веќе најавената програма подготвува и неколку пријатни доживувања за публиката.