Забава

Февруари 19, 2017 Забава Никола Осило

(ВИДЕО) Непријатни и „симпатични“ моменти на Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин веќе со години е на врвот на листата на најмоќните светски лидери. Колку и да го следи репутација на ладнокрвен лидер, неколкуте видеa подолу покажуваат дека и тој е само обичен човек кој може да биде изненаден и емотивно да изреагира во одредени ситуации.

 

(Фото) Владо Георгиев и Тони Цетински на вечера полна со деликатеси

​Хрватската ѕвезда Тони Цетински и црногорскиот шармер – поп пејачот Владо Георгиев пред претстојниот концерт во Скопје уживаа во прекрасниот амбиент и убавата храна во ресторан FOUR кој е дел од Парк Хотел и Спа.

Масимо Савиќ ќе одржи трет концерт во Скопје

Поради очекуваниот огромен интерес за доаѓањето на Масимо Савиќ во Скопје, чии два концерти се распродадени, Авалон Продукција се одлучи за трет и последен концерт, кој Масимо ќе го одржи во недела на 19 февруари во МОБ.

Тони Цетински и Владо Георгиев на целовечерен заеднички концерт во Скопје поддржан од „Пелистерка“

Хрватската музичка ѕвезда Тони Цетински и црногорскиот шармер Владо Георгиев за првпат во кариерата ќе ги здружат силите и талентот на заеднички концерт што ќе се одржи во сабота во Скопје под генерално покровителство на компанијата „Пелистерка“.  

(ВИДЕО/ГАЛЕРИЈА) Сара, Дамјан и Тино: Со отворени карти и без ронка слатко!

Странското секогаш е подобро, послатко, поубаво, а кај нас нема работа, кине “беспарица”, и сите фаци само “странско” пуштаат... Сценарио од филм или македонска реалност? По завршувањето на првата сезона на Кастинг Талент Шоу

(ВИДЕО) Руска манекенка направи фотосесија висејќи од облакодер во Дубаи, без заштита

Рускиот модел Викторија Одинтсова (22) направи несекојдневна фото сесија висејќи од облакодер во Дубаи, а при тоа не користеше никаква заштита.

Диџеј Мартин Гарикс ќе настапи на „Скопје колинг“

Најжешката глобална ѕвезда во моментов, Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот „Skopje calling 2017“. - После феноменалниот почеток на Skopje Calling, лани, со настапите на хитмејкерите David Guetta, Robin Schulz и Kungs

(Фото) Докторот Емил Угриновски го прослави роденденот во свој стил, со 350 гости

Докторот Емил Угриновски познат бизнисмен и урбан лик го прослави својот роденден на високо ниво како и секоја година. Сопственикот на Неуромедика во саботата, во еден елитен хотел во центарот на Скопје го прослави роденденот со 350 гости

Исфрлањето било грешка: „Плејбој" ја враќа голотијата на своите страници

Една година по одлуката да ги повлече женските акти од своите страници, најпознатото машко списание во светот „Плејбој" повторно се враќа на својот препознатлив стил. Ова го навести синот на Хју Хефнер - Купер Хефнер (25), кој е сегашен уметнички директор на списанието.

Легендарниот Ѓуро ќе гостува во Скопје со својата најгледана претстава „Ѓурологија“

Легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, ќе гостува со „Ѓурологија“ која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија.