Забава

(ВИДЕО) Бизнисмен од Малезија го покри својот Јагуар со детски колички

Датук Сери Махади Бадрул Заман, 34-годишен бизнисмен од Малезија смисли прилично необичаен начин да ја истакне својата екстравагантност. Имено, за да привлече внимание со својот подзастарен „Јагуар С-Тајп“, го покрил целиот со детски колички, пишува порталот vesti.ru.

(ВИДЕО) Француски уметник три недели седеше на јајца, се испилија 10 пилиња

​Францускиот уметник Абрахам Поеншевал, ва рамките на еден од неговите перформсанси, три недели седел на јајца од кокошки затворен во стаклен терариум во парискиот музеј на модерна уметност, при што се испилиле десет пилиња. 

(ВИДЕО) Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви

​Еден Италијанец реши да ги анимира туристите во Рим, па се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви. Но, авантурата на Италијанецот заврши по препливувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по излегувањето бепе пречекан од полицаец и приведен.

Принс во својот дом имал многу опијати

Во куќата на починатиот музичар Принс во Минесота се пронајдени многу силни опијати и лекови, стои во судските документи од истрагата за смртта на познатиот пејач. Според американските таблоиди, сите лекови биле препишани на име на неговиот пријател телохранител.

„Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот

​Списанието „Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот. Задовлна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.

Нова димензија во музиката: Телеком ја воведува новата Lenz апликација и го најавува првиот разговор во живо со Gorillaz

По концертот што се одржа минатиот месец во Лондон, каде Gorillaz за прв пат го претставија нивниот нов албум Humanz во живо, Telekom Electronic Beats

Отворен тестаментот на Есма Реџепова: Целиот имот и го остави на Македонија

Се отвори тестаментот на Есма Реџепова Теодосиевска, во кое јасно и гласно стои дека сиот имот ѝ го подарува на државата, изјави за емисијата Гласот на народот на Радио Слободна Македонија, Зорана Костовска, најблискиот соработник на Есма Реџепова Теодосиевска.

Русија нема да учествува на годинешнава Песна на Евровизија во Киев

Рускиот телевизиски Канал 1 соопшти дека нема да врши пренос на фестивалот за Песна на Евровизија, што идниот несец се одржува во Киев, затоа што украинските власти не и дозволија на руската натпреварувачка, пејачката Јулија Самоилова, да допатува во Украина.

(ВИДЕО) Старица од Јапонија виртуоз на миксање плочи

Преку ден таа работи во кујната на својот семеен ресторан, а еднаш месечно прави забави во еден локален музички клуб. Пред да застане зад миксетите, поминала едногодишна обука кај еден од најпопуларните јапонски Ди-Џеј-и.

(ВИДЕО) Трик за боење јајца со пена за бричење

​Стандардното боење јајца може да биде многу тешко и здодевно, а да не се зборува за можноста сите јајца испукаат при бојадисувањето во топлата вода.