Е-излог

(Фото) Нова ера на џинсот во Celio*

Фармерките се есенцијален дел од машката гардероба - лежерни, шик или пак во спортска варијанта. 

Springfield дел од Д Фестивал 2017

Шпанскиот моден бренд Springfield, познат по модните парчиња за трендовски и релаксиран изглед ќе биде дел од овогодинешното издание на Д Фестивал, кој ќе се одржи од 14-ти до 16-ти јули во Дојран.

Fashion group лансираше клуб-картичка и програма за лојалност

Секогаш во тек со актуелните трендови, Fashion Group воведува картичка за лојалност која ќе им овозможи на купувачите при секое плаќање во продавниците на групацијата да собираат поени и истите да ги трошат во продажните места на нивните омилени брендови. 

(Фото+Видео) Летна колекција на Springfield, лежерност и разнобојни варијанти на модните парчиња

Летото според Springfield е претставено преку лежерноста и разнобојните варијанти на модерните парчиња кои одлично ќе се вклопат со плановите кои ги кроите за оваа сезона.

(Фото) Летна колекција „La Piscine“

Инспирирана од 50-те и 60-те години, колекцијата La Piscine се појавувва како клучна тема за летните денови. Сцената на познатите Молитор базени во Париз, каде доминираат боите е главна инспирација за колекцијата која нè носи во ретро-лето полно со геометриски фигури и колор блокирање. 

(Фото) Бидете забележани и запаметени со Fashion&Friends и Bata

Mесец мај е познат по оддржувањето на матурските и апсолвентските прослави, а тие пригоди налагаат одреден изглед и кодекс на облекување. За ваквите свечености одвоивме неколку парчиња со кои ќе бидете забележани и запаметени.

(Фото) Добродојдовте во летната оаза на Women's secret

Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, доаѓа летото! Она време од годината кога сите мислат на плажа, море и се разбира костимите за капење на Women’secret.

(Фото) Бродски чевли –Timberland класика во модерен облик

Еден од најрафинираните модели на Timberland– бродските чевли стануваат синоним за класичен дизајн со врвен квалитет. Овој модел чевли ги сплотува функционалноста, безвременоста и софистицираноста во обувки кои лесно се носат и комбинираат.

(Фото) Parfois Spring Summer 17: Накит изработен од стерлинг сребро

За првпат брендот Parfois лансира линија на накит направена од стерлинг сребро. Колекцијата е изработена од 92,5 отсто сребро и сребро со позлата во минималистички стил, надополнети со циркони.

(Фото) PARFOIS тренд колекција пролет/лето ‘17: Under the sea

Колекцијата „Under the sea” пристигна, носејќи го со себе првиот мирис на летото.