Е-излог

#PARFOIS трагачи по сонцето

Летото е на прагот, а со тоа сè попривлечна станува идејата деновите да ги минуваме на сонце. Имајќи го ова в предвид, тимот на Parfois дизајнираше колекција со која летните денови стануваат уште повозбудливи.

(Фото) Вљубеници во летото: Летни трендови од Women’secret (втор дел)

Ова лето се враќа трендот на принтот со точки, кој создава динамични и забавни комбинации кои лесно се комбинираат со едноставна облека. Црно - бела позадина за елегантни парчиња кои се издвојуваат од останатите.

(Фото) Вљубеници во летото: Летни трендови од Women’secret (прв дел)

Најпосакуваните костими за капење за оваа сезона се тука: панделки, карнери, модели кои се носат на едно рамо, како и популарните “bralettes” се дел од колекцијата која ќе ве одведе во рајот. 
 

(Фото/видео) Летна приказна на Манго:High Summer Campaign 2018

Романтични и лежерни модели, плетени парчиња, принтови со етно мотиви и земјени тонови преовладуваат во пролет/лето колекцијата на MANGO.

(Фото) Нова кампања „Summer dreaming“ на Fashion&Friends

Новата кампања на Fashion&Friends посветена на летните трендови е инспирирана од култното американско летувалиште The Hamptons.

(Фото) Исклучителен матурски изглед со Aristoteli Bitsiani

Како и секоја пролетна сезона, Fashion Group изработи нов водич за матуранти со кој ги предлага најновите трендови и парчиња од брендот Aristoteli Bitsiani. 

(Фото) Продавница на италијанскиот моден бренд Replay се отвори во Skopje City Mall

Италијанскиот моден бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница, која се отвори во Skopje City Mall.

(Фото) Women’secret отвори нова продавница во трговскиот центар Рамстор

Шпанскиот бренд за долна облека, костими за капење и додатоци Women’secret денес отвори нова продавница во трговскиот центар Рамстор. 

(Фото) Пролетта доаѓа полна со нови трендови од Springfield: Принтови, лесни материјали и многу боја

Springfield ja започнува сезоната со комплетно редизајнирана продавница во Skopje City Mall која се отвора во среда на 21.03.2018. 

(Фото) Timberland Flyroam пролет/лето 2018 – бескрајна подвижност

Колекцијата Flyroam е создадена за оние кои сакаат да пешачат. Овој иновативен дизајн  овозможува лесно движење и чувство на леснотија.