Е-излог

Септември 10, 2015 Е-излог Никола Осило

Оваа зима бидете шик и кул со Celio

Зимската колекција на celio* ќе биде лежерна, но воедно и елегантна. Нијансите на сиво се присутни во сите клучни парчиња: мантили, палта, панталони, џемпери и истите се комбинирани со топлите бои како бургунди-црвена и светло-кафена боја.

(Галерија) Есен/зима: Нова женска колекција на Replay

Современата винтиџ приказна се врти околу тексас материјалот

(Галерија) Есен/зима: Новата машка колекција на Replay

Класичните машки кошули од оксфорд ткаенини и ситна плетка добиваат нов изглед со макси графички принтови со интересни дизајни.  Подеднакво свежи се и дворедните волнени капути на запетлување кои ќе направат да се издвојувате од останатите.

(Галерија) Боемски стил за есен и зима од Манго

Како и секоја сезона, MANGO колекцијата истакнува различни трендови

(Галерија) Манго Премум ве враќа во седумдесетите

Седумдесеттите години на минатиот век е главната тема на колекцијата

(Галерија+Видео) Машката мода редифинирана

Најпознатите фотографи Инез ван Ламсвеерд и Винуд Матадин ја покажуваат својата брилијантна магија преку сликањето за новата машка колекција на BOSS за кампањата есен/зима 2015, во соработка со францускиот модел Клемент Шаберно. Дуото се смета за едни од најважните и највлијателни модни фотографи на ова време.

Vanity најновата колекција на „Драма Студио“ наменета за смели жени

Vanity е новата  авторска колекција во лимитирана верзија со моќен визуелен израз, од дизајнерот Ивана Кнез, под потписот на „Драма Студио“.Колекцијата е наменета за смели жени, со силен карактерен израз, специфичен стил и бестрашност во духот. Модните парчиња ја истакнуваат индивидуалноста на жената, со тоа што жената ги надвладува и доаѓа до израз нејзината внатрешна моќ.
 

(Галерија) Тамара Тодевска и Fashion Group – почеток на една модна песна

Талентираната и млада пејачка Тамара Тодевска својот стил ќе го претставува преку брендовите на Fashion Group. Секој бренд одделно отсликува посебна страна на Тамара, па така на нејзиниот авантуристички дух ѝ прилега Timberland,женственоста и нежноста ќе ја изрази преку Parfois, Women ‘secret и Golden point,ќе ги поставува трендовите заедно соMANGOи Fashion & Friends, младешкиот изглед ќе го истакне со Springfield, а ќе зачекори и во чевлите на Bata и Geox.

(Галерија) „Силни торби“ направени од реупотребувани вреќи користени од „Кнауф“

Дизајнери, актери, уметници, водители, архитекти, музичари, новинари, бизнисмени... пријатели на добрите иницијативи и поддржувачи на позитивните општествени промени сите вчера вечер беа собрани на едно место по повод партнерскиот настан на компанијата Кнауф, уличниот магазин „Лице в лице“  и македонските дизајнери. 

(Галерија) Внесете го морето во домашниот амбиент

Со доаѓањето на летната сезона и топлото време, домот е единственото место кое треба да ни ја понуди потребната релаксација и опуштена атмосфера. Поради тоа, неопходно е да биде светол и релаксиран и уреден соодветно на годишното време.