Е-излог

(Фото) Колекција La Femme на Parfois ја истакнува индивидуалноста на жената

La Femme носи свеж и разновиден изглед во колекција со која се заборава на сивилото на зимата. Јаките и живи бои  се спојуваат во колекција каде класичното и винтиџ деталите отвораат палета на креативност и нудат уникатни и впечатливи парчиња.

(Фото) Geox машка колекција обувки есен/зима 2017/18

Технолошкиот напредок и современиот стил се спојуваат во новата колекција која се темели на вредноста на италијанскиот дизајн и квалитетното производство, GEOX патентот и квалитетот на избраните материјали. 

(Фото) Geox женска колекција обувки есен/зима 2017/18

Технологија, удобност и италијански стил  - елементи кои GEOX продолжува да ги развива и во новата колекција обувки за есен/зима 2017/18. Мисијата на GEOX е да го подобри квалитетот на живот со комбинирање на практичен, впечатлив дизајн и современи модни трендови. 

(ФОТО) „Есенска привлечност“-нова колекција за есен/зима 2017 на Women’secret

Women’secret ја започнува сезоната со креации кои се направени за да ја истакнат секси страната на секоја жена на софистициран и суптилен начин.

(Фото+ Видео) Timberland – Flyroam есен/зима 2017: Бидете брзи, лесни и слободни и поминете ги сите пречки

Timberland, бренд со богато наследство, кој секогаш се стреми кон иднината и иновациите, оди уште еден чекор напред со колекцијата Flyroam - обувки специјално создадени за истражување на урбаниот пејзаж.

(Фото) Првите есенски трендови се веќе пристигнати во продавниците на Springfield

Првите есенски трендови се веќе пристигнати во продавниците на Springfield. Креирајте го идеалниот лежерен изглед за оваа сезона со предлог-парчињата на брендот.

(Фото + Видео) Mango есен зима 2017

Шпанскиот бренд MANGO повторно соработува за новата сезона со фотографот Марио Соренти, а како ѕвезди во кампањата се појавуваат топ моделите Ана Еверс, Амбер Валета и Фреја Беха Ериксен. 

(Фото) Назад во училиште со позитивни пораки на Okaidi

Францускиот бренд за деца Оkaidi го прославува почетокот на училиштето со пораки за позитивни мисли и чувства, добро расположение

(Фото) Нова ера на џинсот во Celio*

Фармерките се есенцијален дел од машката гардероба - лежерни, шик или пак во спортска варијанта. 

Springfield дел од Д Фестивал 2017

Шпанскиот моден бренд Springfield, познат по модните парчиња за трендовски и релаксиран изглед ќе биде дел од овогодинешното издание на Д Фестивал, кој ќе се одржи од 14-ти до 16-ти јули во Дојран.