Е-излог

(Фото) Бидете забележани и запаметени со Fashion&Friends и Bata

Mесец мај е познат по оддржувањето на матурските и апсолвентските прослави, а тие пригоди налагаат одреден изглед и кодекс на облекување. За ваквите свечености одвоивме неколку парчиња со кои ќе бидете забележани и запаметени.

(Фото) Добродојдовте во летната оаза на Women's secret

Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, доаѓа летото! Она време од годината кога сите мислат на плажа, море и се разбира костимите за капење на Women’secret.

(Фото) Бродски чевли –Timberland класика во модерен облик

Еден од најрафинираните модели на Timberland– бродските чевли стануваат синоним за класичен дизајн со врвен квалитет. Овој модел чевли ги сплотува функционалноста, безвременоста и софистицираноста во обувки кои лесно се носат и комбинираат.

(Фото) Parfois Spring Summer 17: Накит изработен од стерлинг сребро

За првпат брендот Parfois лансира линија на накит направена од стерлинг сребро. Колекцијата е изработена од 92,5 отсто сребро и сребро со позлата во минималистички стил, надополнети со циркони.

(Фото) PARFOIS тренд колекција пролет/лето ‘17: Under the sea

Колекцијата „Under the sea” пристигна, носејќи го со себе првиот мирис на летото.

(Фото) Десет години неверојатна удобност и стапала кои „дишат“ со GEOX

Овој месец Geox во Македонија слави 10 години од отворањето на првата продавница.

(Фото) Aristoteli Bitsiani: Водич за матуранти 2017

Со доаѓањето на сезоната на матури неизбежна е потрагата по комбинација со која матурантите ќе бидат впечатливи и уникатни, а сепак ќе го задржат младешкиот дух.

(Галерија) Bata пролет-лето 2017

Колекцијата на Bata за оваа сезона изобилува со шармантни модели на чевли кои гарантираат удобност и стил. Фотографирани во еден од најкосмополитските градови во Европа, Барселона  е новата локација за кампањата, а како заштитно лице повторно го среќаваме познатиот италијански модел Мелиса Сата.

(Фото) Fashion&Friends: Сезона на бои и разиграност пролет/лето 2017

Пролетта во Fashion&Friends е разиграна, разнобојна, динамична и енергична. Колекциите на брендовите кои се дел од мулти бренд продавницата иако различни и доследни на сопствениот имиџ, имаат заедничка нишка, а оваа сезона тоа е напливот на бои и инспирација која доаѓа од далечни места кои асоцираат на денови исполнети со многу сонце и ноќи со луди забави. 

Springfield 2017: Морнарски пруги, цветови и живописни бои, новата сезона нека расцвета во вашиот плакар

Морнарски пруги, цветови и живописни бои, новата сезона нека расцвета во вашиот плакар.