Е-излог

(Галерија+Видео) Машката мода редифинирана

Најпознатите фотографи Инез ван Ламсвеерд и Винуд Матадин ја покажуваат својата брилијантна магија преку сликањето за новата машка колекција на BOSS за кампањата есен/зима 2015, во соработка со францускиот модел Клемент Шаберно. Дуото се смета за едни од најважните и највлијателни модни фотографи на ова време.

Vanity најновата колекција на „Драма Студио“ наменета за смели жени

Vanity е новата  авторска колекција во лимитирана верзија со моќен визуелен израз, од дизајнерот Ивана Кнез, под потписот на „Драма Студио“.Колекцијата е наменета за смели жени, со силен карактерен израз, специфичен стил и бестрашност во духот. Модните парчиња ја истакнуваат индивидуалноста на жената, со тоа што жената ги надвладува и доаѓа до израз нејзината внатрешна моќ.
 

(Галерија) Тамара Тодевска и Fashion Group – почеток на една модна песна

Талентираната и млада пејачка Тамара Тодевска својот стил ќе го претставува преку брендовите на Fashion Group. Секој бренд одделно отсликува посебна страна на Тамара, па така на нејзиниот авантуристички дух ѝ прилега Timberland,женственоста и нежноста ќе ја изрази преку Parfois, Women ‘secret и Golden point,ќе ги поставува трендовите заедно соMANGOи Fashion & Friends, младешкиот изглед ќе го истакне со Springfield, а ќе зачекори и во чевлите на Bata и Geox.

(Галерија) „Силни торби“ направени од реупотребувани вреќи користени од „Кнауф“

Дизајнери, актери, уметници, водители, архитекти, музичари, новинари, бизнисмени... пријатели на добрите иницијативи и поддржувачи на позитивните општествени промени сите вчера вечер беа собрани на едно место по повод партнерскиот настан на компанијата Кнауф, уличниот магазин „Лице в лице“  и македонските дизајнери. 

(Галерија) Внесете го морето во домашниот амбиент

Со доаѓањето на летната сезона и топлото време, домот е единственото место кое треба да ни ја понуди потребната релаксација и опуштена атмосфера. Поради тоа, неопходно е да биде светол и релаксиран и уреден соодветно на годишното време.

(Галерија/Видео) Разиграјте го летото со костимите за капење и додатоци за плажа на Golden point

Колекцијата на костими за капење од Golden point се одликува со акварелни бои и светкави монистри со кои се добива гламурозен изглед. Од разновидните модели, можеме да ги издвоиме оние со градник-појас кои се достапни во различни бои и шари, со подметки или без и со отстранливи врвки, комбинирани со бикини со низок струк со фронтална апликација од монистри на двата дела. 

(Галерија) Останете запаметени во костимите за капење на Women’ secret

Колекцијата на костими за капење и додатоци за на плажа од Women’ secret има за цел да ве направи да се чувствувате привлечно, удобно и секси како никогаш до сега. Разновидните модели на костими за капење им прилегаат на различни типови на девојки. Од фитнес сала, веднаш на пливање: Спортскиот тренд е во подем. 

(Галерија) Нова колекција на Еми Норис: Накит инспириран од обувките и врвките

Еми Норис промовира нова колекција на фанки накит преку моден едиториал. Истата ќе биде изложена на саемот за современа уметност и дизајн Паратисима во Младинскиот  Култрен Центар на 12,13 и 14.  јуни 2015. Тоа ќе биде второ нејзино претставување на овој саем, а потоа накитот ќе биде изложен и во Концепт 37.

(Галерија) Чевлите со потпис на Кристина Арнаудова

Пејачката Кристина Арнаудова ги промовираше чевлите со нејзин потпис „Кристина“. Промоцијата се случи во P.S. Fashion во Скопје Сити Мол, каде што чевлите се изложени и може да се порача од посакуваниот модел.Чевлите ги изработи компанијата Shevro од Куманово.

Кристина Арнаудова со сопствена колекција чевли

Пејачката Кристина Арнаудова направи своја линија на чевли „Кристина“ изработени од Shvevro, Куманово за сезона пролет-лето 2015 година.Промоцијата на чевлите е закажана за во среда во 19 часот во П.С фешн во Сити Мол. 

Таму ќе биде шоу рум, ќе можат да се видат, пробаат и нарачаат сите модели.