Е-излог

(Галерија) Нова колекција на Timberland создадена за модерни патеки

Timberland долго време e познат и почитуван бренд за надворешни услови. Оваа есен, со глобалната маркетинг кампања која гласи „Создадени за модерни патеки“, Timberland ја редефинира облеката за надворешни услови, доближувајќи ја до градот, каде живее една нова генерација на трагачи по авантура.

 

Септември 10, 2015 Е-излог Никола Осило

Оваа зима бидете шик и кул со Celio

Зимската колекција на celio* ќе биде лежерна, но воедно и елегантна. Нијансите на сиво се присутни во сите клучни парчиња: мантили, палта, панталони, џемпери и истите се комбинирани со топлите бои како бургунди-црвена и светло-кафена боја.

(Галерија) Есен/зима: Нова женска колекција на Replay

Современата винтиџ приказна се врти околу тексас материјалот

(Галерија) Есен/зима: Новата машка колекција на Replay

Класичните машки кошули од оксфорд ткаенини и ситна плетка добиваат нов изглед со макси графички принтови со интересни дизајни.  Подеднакво свежи се и дворедните волнени капути на запетлување кои ќе направат да се издвојувате од останатите.

(Галерија) Боемски стил за есен и зима од Манго

Како и секоја сезона, MANGO колекцијата истакнува различни трендови

(Галерија) Манго Премум ве враќа во седумдесетите

Седумдесеттите години на минатиот век е главната тема на колекцијата

(Галерија+Видео) Машката мода редифинирана

Најпознатите фотографи Инез ван Ламсвеерд и Винуд Матадин ја покажуваат својата брилијантна магија преку сликањето за новата машка колекција на BOSS за кампањата есен/зима 2015, во соработка со францускиот модел Клемент Шаберно. Дуото се смета за едни од најважните и највлијателни модни фотографи на ова време.

Vanity најновата колекција на „Драма Студио“ наменета за смели жени

Vanity е новата  авторска колекција во лимитирана верзија со моќен визуелен израз, од дизајнерот Ивана Кнез, под потписот на „Драма Студио“.Колекцијата е наменета за смели жени, со силен карактерен израз, специфичен стил и бестрашност во духот. Модните парчиња ја истакнуваат индивидуалноста на жената, со тоа што жената ги надвладува и доаѓа до израз нејзината внатрешна моќ.
 

(Галерија) Тамара Тодевска и Fashion Group – почеток на една модна песна

Талентираната и млада пејачка Тамара Тодевска својот стил ќе го претставува преку брендовите на Fashion Group. Секој бренд одделно отсликува посебна страна на Тамара, па така на нејзиниот авантуристички дух ѝ прилега Timberland,женственоста и нежноста ќе ја изрази преку Parfois, Women ‘secret и Golden point,ќе ги поставува трендовите заедно соMANGOи Fashion & Friends, младешкиот изглед ќе го истакне со Springfield, а ќе зачекори и во чевлите на Bata и Geox.

(Галерија) „Силни торби“ направени од реупотребувани вреќи користени од „Кнауф“

Дизајнери, актери, уметници, водители, архитекти, музичари, новинари, бизнисмени... пријатели на добрите иницијативи и поддржувачи на позитивните општествени промени сите вчера вечер беа собрани на едно место по повод партнерскиот настан на компанијата Кнауф, уличниот магазин „Лице в лице“  и македонските дизајнери.