Да помогнеме

Да му помогнеме на десетгодишниот Милан да оди на натпревар по пијано во Италија

На 5. март (сабота), во Капитол Мол се одржа концерт на малите пијанисти од Пијано Форте. Публиката можеше да ужива во музиката на овие млади таленти, особено во ексклузивноста да се слушне во живо 10-годишниот Милан Дучевски кој веќе има освоено 8 први награди.  

Апел до прилепчани: На сограѓанинот Мацко му треба помош да се пребори со секојдневието

На Маријанчо Костоски или попознат меѓу неговите сограѓани од Прилеп како Мацко од Идол, му треба помош.

Со купување на книгата на Искра Донева, ќе помогнете на лицата со попреченост

Одберете оригинален подарок за своите најсакани дами по повод празникот на жената. Подарете љубов, среќа и добрина преку книгите со хаику поезија на нашата млада и реномирана поетеса, Искра Донева. Книгата е подарок што на секому му се допаѓа, таа е богатство на инспирација, исполнетост и среќа.

Помогнете му на бебенцето Кирил

Кирил е прво и единствено дете на неговите родители Горан и Марија и е нивна најголема радост. 

ФЗОМ: Одобрени средства за лекување во странство на три лица

Фондот за здравствено осигурување на Македонија, меѓу другите, одобри средства за лекување во странство и за осигурените лица М.М, за И.П. и за Е.Д. за кои имаше апели за донација за лекување во странство.

(Видео) Брачниот пар Ибе и Сервет Беќири на 54 годинишна возраст спие на улица

Речиси секој агол од паркот во Чаир станал дом и кревет за брачниот пар Ибе и Сервет Беќири од Скопје, објави телевизијата Алсат М. 

Хуманитарна забава во кафе бар „Стоби“ за Ели

Вечерва во кафе бар Стоби ќе се одржи хуманитарна забава за Ели со почеток во 21 часот.

На семејството Соколоски од Прилеп им треба нашата помош

Семејството Соколоски од Прилеп живеат со 3.000 денари месечно, зашто со наплата на извршните решенија за стари долгови за струја и вода, толку им остануваат, пишува Радио Слободна Европа.

ФЗОМ го разгледува случајот на Ханета Салиу

Во врска со апелите за лекување во странство за осигуреното лице Х.С. сакаме да Ве известиме дека Фондот презема активности и стапи во контакт со родителите, при што утврди дека нема конзилијарно мислење од соодветна македонска здравствена клиника

11-годишната Ханета може да остане во количка, семејството нема пари за операција

11-годишната Ханета Салиу боледува од деформитет на ‘рбетот. Дел од нејзината дневна рутина се третманите потребни за подготвување за операција која треба да се изврши по две месеци во болница во Анкара, објави телевизијата ТВ 21.