Да помогнеме

Да ги израдуваме петте деца на Благе: Купете подарок и оставете го под елката на еМагазин во Сити мол

Приказната за семејството Кочоски, еМагазин ја пишуваше во февруари 2015 година. Лично се уверивме во условите во кои тогаш живееја, во нивната трошна куќа во Драчево, стара 120 години. Тогаш кога ги посетивме, децата беа на училипте, а Благе и Даниела бараа куќа, бидејќи мораа од таму да се иселат.

Бојан е роден со срцева мана, потребни се средства за лекување во Бугарија

11-месечниот Бојан Тасев е роден со вродена срцева аномалија и потребна е итна операција во Бугарија која чини 15.500 евра.

Купете подароци, ставете ги под елката на „еМагазин“ во Сити мол и ние ќе го однесеме на деца што немаат

„еМагазин“ заедно со 12 респектибилни македонски медиуми и во соработка со Сити мол, учествува во голема Новогодишна хуманитарна акција, во рамките на која, ќе се донираат подароци за деца од социјално загрозени семејства.

Се бара исчезнатиот Душан Трајковски, излегол на точак пред една недела

Исчезнат е Душан Трајковски од Карпош 1. Излезен е со велосипед, а последен пат е виден пред околу една недела.

Се собира постелнина, ќебиња, креветчиња за детската соба на неврохирургија

Коалицијата „Боите на животот“ ја проширува хуманитарната акција “Биди и ти нечиј Дедо Мраз, бидејќи празниците се за секого” за собирање на помош и за детската соба на оделот на Неврохирургија, за пристоен престој во болница.

Да и помогнеме на Јована да прооди и да исправиме грешка на македонското здравство

Јована Станковска (14) боледува од Церебрална парализа и до сега има направено неколку неуспешни ортопедски операции во Македонија, информира нејзиниот татко Антонио Станковски.

На Марина (24) и се потребни 5.000 евра да го спаси окото

На 24-годишната Марина и требаат средства да го зачува видот, а за тоа и се потребни уште само 5.000 евра.

Апел за помош за Јована Станковска која итно мора да замине на третман со матични клетки во Кина

Јована Станковска треба итно да замине на третман со матични клетки  во Кина. Третманот чини  21.000 евра, сума која семејството не може само да ја покрие.

Професорката Снежана се уште не е пронајдена, блиските апелираат за помош

Исчезнатата професорка Снежана Тројачанец се уште не е пронајдена и најблиските молат за помош. Според информациите на социјалните мрежи, Снежана е исчезната повеќе од 24 часа.

Исчезна професорката Сњежана Тројачанец

Во скопската населба Тафталиџе од нејзиниот дом денеска исчезнала Сњежана Тројачанец, 52. годишна професорка на Земјоделскиот факултет. На социјалните мрежи се споделува постот во кој нејзини пријатели апелираат за помош. Според информациите што ги објавија дел од медиумите, таа боледувала од депресија.