18+

Октомври 18, 2017 18+ Редакција Емагазин

Што да направите ако прерано ејакулирате?

Во кревет сте со вашата сакана и ви оди  одлично, но на самиот почеток ја уништувате љубовната атмосфера со прерана ејакулација. Додека вашата девојка луто ве гледа, буквално имате неколку секунди за да изреагирате. Еве што треба да направите...

Октомври 15, 2017 18+ Редакција Емагазин

Како да се опуштите пред избори, на пример мастурбирајте

Утре се избори, вечерва е молк. Па направете нешто што ве опушта. На пример мастурбирајте. Корисно е и за оние кои имаат и кои немаат партнери. Зошто?

Октомври 13, 2017 18+ Редакција Емагазин

Првата јавна куќа со роботи-проститутки е преплавена со барања за силување и педофилија

Откако во Барселона е отворена првата јавна куќа со роботи-проститутки, нејзиниот сопственик Серџи Прието е преплавен со болни барања од клиенти кои сакаат роботите да им овозможат исполнување на фантазиите за силување или секс со деца. 

Октомври 11, 2017 18+ Камелија Делија

Колку често имаат секс луѓето на ваша возраст?

Не постои точна бројка колку често луѓето треба да имаат секс, но според некои статистики, возраста влијае на овој износ.

Октомври 8, 2017 18+ Никола Осило

Македонски ескорт-девојки се нудат по цена од 150 евра за час до 1.000 евра за 12 часа

Ескорт-девојките се вообичаена работа во светските метрополи, но малкумина македонски граѓани знаат дека вакви услуги се нудат и во земјава. Повеќе онлајн сајтови како што се brothels in the world, escort girls news и други нудат ескорт придружба во повеќе

 

Септември 30, 2017 18+ Редакција Емагазин

(Фото) И Македонки се сликаа за Плејбој

Плејбој, чиј основач, Хју Хефнер, почина пред неколку дена, имаше и македонско издание. Убавата приказна траеше кратко, а за весникот позираа неколку Македонки.

Септември 27, 2017 18+ Камелија Делија

Пет совети за подобра ерекција

Ерекцијата е важна за одржување на добар и квалитетен сексуален однос. Скоро сите сексуално активни мажи се интересираат на кој начин да ја подобрат ерекцијата.

Септември 26, 2017 18+ Камелија Делија

Кои секс пози им се омилени на жените?

Слично како и мажите, и жените имаат омилени пози во сексот кои им носат најмногу уживање. Женската фантазија опфаќа разни пози, но постојат неколку на кои жените не можат да им одолеат.

Септември 25, 2017 18+ Камелија Делија

Зошто жените избегнуваат секс?

Иако сексот треба да претставува едно од најголемите задоволства, поголемиот број на жени пронаѓаат различни изговори за да не уживаваат во сексот. Сепак, овие оправдувања можат да се надминат:

Септември 18, 2017 18+ Никола Осило

(Видео) Нема ништо посекси од женска одбојка на плажа

Атлетика или одбојка на плажа е главната дилема кога е во прашање женската убавина во спортот. Во оваа прилика се одлучивме за убавите девојки кои се натпреваруваат во одбојка. Уживајте во оваа видео-компилација од најсекси моментите во оваа спортска дисциплина за 2017 година!