18+

Јануари 27, 2017 18+ Камелија Делија

Совети за секс во канцеларија

Поради сексот во канцеларија сигурно нема добиете награда за најдобар работник на месецот, но барем ќе си ја исполните сексуалната фантазија која ве возбудува. Сексологот Сара Гибсон сподели неколку корисни совети како да си ја исполните желбата за канцелариски секс, а притоа да не бидете фатени на дело.

Кој е идеалниот број на партнери пред брак: Мажите и жените согласни околу бројот

Најновите истражувања покажуваат дека мажите и жените се согласуваат околу бројот на партнери пред брак. Имено, тоа покажало дека идеалниот број на сексуални партнери пред брак треба да биде тројца.

Јануари 21, 2017 18+ Никола Осило

Скопје во „WikiSexGuide“: Девојки нудат секс во хотели, на улица, по барови

Во Скопје како главен град на Македонија неизбежно има и проституција, а детали за услугите што ги нудат сексуалните работнички, локациите каде што може да се дојде до вакви услуги и сите останати „финти“ за странците полесно да се снајдат во градот нуди „WikiSexGuide“.

Две работи кои жените сакаат да ги пробаат во сексот, но се срамат да ги признаат

Сексуалните фантазии жените ретко сакаат да ги споделат со мажите. Тоа го потврдила и една анкета направена он-лајн, а во која жените исто така откриле кои им се две омилени фантазии во сексот кои сакаат да ги пробаат.

Јануари 19, 2017 18+ Камелија Делија

Котроверзен секс-водич за мажи

Без разлика на сексуалната ориентација, познатиот дизајнер Том Форд одлучи да состави генерален машки водич за секс и да подели неколку совети, како сите би можеле да уживаат во сексуалните задоволства. 

Јануари 18, 2017 18+ Камелија Делија

Секс митови за мажите: Секогаш се спремни и никогаш не глумат оргазам

Мажите секогаш се спремни за секс. Вистината: Не е точно. Се разбира дека жените се почувствителни, но и мажите не се рамнодушни на стресот и умората. Тоа влијае на нивното либидо. Затоа, наредниот пат кога тој не е расположен за секс – не паничете. Тоа не мора да значи дека имате проблем.

Самозадоволувањето кај мажите е корисно за здравјето

Самозадоволувањето кај мажите не е прашање само на забава или на недостаток на партнерка, покажуваат резултатите од големата американска студија, која покажува дека редовно практикување е корисно за здравјето, пишува “Дејли стар”.

Не ги соблекувајте чорапите за време на сексот, имате поголеми шанси да доживеете оргазам

И мажите и жените треба да престанат да ги соблекуваат чорапите за време на сексот бидејќи најновите истражувања покажуваат дека така полесно се доживува оргазам.

Жените најчесто ги изневеруваат своите партнери со помлади мажи

​Едно истражување во кое учествувале 11.000 жени, покажува дека дури за 70 отсто од нив изјавиле дека најважно е љубовникот со кого го изневеруваат сопругот да биде млад.

Декември 24, 2016 18+ Никола Осило

Садо-мазо шоу и еротски масажи во Скопје се нудат за цена од 2.000 до 5.000 денари

Во Македонија се уште е табу јавно да се зборува за различните сексуални желби и потреби иако е сосем нормално луѓето да имаат различни начини за задоволување на своите страсти. Повеќето македонски граѓани воопшто не знаат дека среде Скопје може да добијат еротска масажа или да доживеат садо-мазо шоу.