18+

Февруари 16, 2015 18+
Силвана Жежова

Колку средби треба да има пред првиот секс?

Секое лице барем еднаш во животот се прашало дали постои специфичен број на љубовни состанои, после кои е сосема во ред да се спие со тоа лице. Ново глобално истражување спорведено на 11 илјади луѓе и во дури 24 светски градови, најпосле донесе некои конкретни резултати, пишува хрватски Индекс.
Одговорот е 3,5. 
Февруари 15, 2015 18+
Силвана Жежова

„50 нијанси сиво“: Доказ дека сексот продава се

Милиони луѓе кои ја прочитаа книгата и го гледаа филмот „50 нијанси сиво“ се доказ дека сексот е најдобар бизнис, а полн погодол се сад-мазо-приказните, пишува Блиц. Кога пред четири години излезе првото издание на книгата 50 нијанси сиво, на авторката Е.Л Џејмс светото полуде. Пред неколку дена се случи и екранизација на ова дело, а жените стоеја во редови за да купат карти.

Февруари 3, 2015 18+ Петре Димитров

Секс пози кои водат до фрактура на машката гордост

Резултатите од истражувањето биле објавени во списанието Advances in Urology. Најопасната за мажи поза е “жената јавачка”. Токму оваа поза предизвикала половина од фрактурите на органот. Една третина од случаите се должат на “кучешката” поза и само 21% на “мисионерската поза”. Интересно е дека ризикот од повреда се добива кога мажот целосно ги контролира движењата и однесувањето на партнерката

Февруари 3, 2015 18+ Петре Димитров

Правила за секс за една вечер

Пријатели со бенефиции, или пак sex buddy како што се нарекуваат е се попопуларно во машко-женските односи. На мажите секако дека им одговара секс без обврски, но тоа одговара и на многу жени, само е потребно да се одредат одредени правила.

Февруари 1, 2015 18+ Петре Димитров

Малиот прст на левата нога издава дали неодамна сте имале секс

Малиот прст на левата нога може да издаде дали неодамна сте имале секс. Ова го тврди сексологот Трејси Кокс цитирајќи истражување, според кое малиот прст станува црвен од другите прсти, ако човек доживеал оргазам

Јануари 28, 2015 18+ Петре Димитров

Витаминот Д лек за подобра ерекција

Ново италијанско истражување покажува дека ниското ниво на витамин Д може да го зголеми ризикот од еректилна дисфункција.Истражувачите тестирале 143 мажи со различен степен на еректилна дисфункција и откриле дека поголемиот дел од нив имал недостаток на витамин Д, а само секој петти маж имал задоволително ниво

Јануари 22, 2015 18+
Силвана Жежова

Сексуалните фантазии на хороскопските знаци

Во секој од нас лежи дива страст која сака да си го пронајде патот низ лавиринтот на морални норми и табуа, и да си го покаже своето вистинско лице. Тој пат е обоен со различни перверзии низ кои скита нашата фантазија. Дознајте што се случува во светот на сексуалните фантазии на хороскопските знаци.

Јануари 14, 2015 18+ Петре Димитров

Неколку сериозни совети за одличен секс

Повеќето совети што ќе ги најдете во женските магазини зборуваат за тоа како подобро да го задоволите партнерот во сексот или како да внесете нешто ново во сво

Јануари 14, 2015 18+ Петре Димитров

За храбрите авантуристи: 4 услови за секс на јавно место

И покрај тоа што сексот на јавно место е честа фантазија, не само кај мажите, туку и кај жените, мал е бројот на оние кои без размислување решаваат оваа фантазија и да си ја исполнат. Сексот на јавно место, како на пример кино, гардероба, тоалет или јавен парк, носи некои опасности меѓу која и да бидете фатени на дело, што значи и крај на фантазијата.

Јануари 14, 2015 18+ Петре Димитров

Најдобри места за брз секс

 
Ако сте дискретни, сексот на брзина може да биде многу возбудлив отколку што сте замислувале. На овој начин, може да ја разбиете монотонијата, да ја разгорите страста или само добро да се забавувате со партнерот. Еве некои од локациите