18+

Две работи кои жените сакаат да ги пробаат во сексот, но се срамат да ги признаат

Сексуалните фантазии жените ретко сакаат да ги споделат со мажите. Тоа го потврдила и една анкета направена он-лајн, а во која жените исто така откриле кои им се две омилени фантазии во сексот кои сакаат да ги пробаат.

Јануари 19, 2017 18+ Камелија Делија

Котроверзен секс-водич за мажи

Без разлика на сексуалната ориентација, познатиот дизајнер Том Форд одлучи да состави генерален машки водич за секс и да подели неколку совети, како сите би можеле да уживаат во сексуалните задоволства. 

Јануари 18, 2017 18+ Камелија Делија

Секс митови за мажите: Секогаш се спремни и никогаш не глумат оргазам

Мажите секогаш се спремни за секс. Вистината: Не е точно. Се разбира дека жените се почувствителни, но и мажите не се рамнодушни на стресот и умората. Тоа влијае на нивното либидо. Затоа, наредниот пат кога тој не е расположен за секс – не паничете. Тоа не мора да значи дека имате проблем.

Самозадоволувањето кај мажите е корисно за здравјето

Самозадоволувањето кај мажите не е прашање само на забава или на недостаток на партнерка, покажуваат резултатите од големата американска студија, која покажува дека редовно практикување е корисно за здравјето, пишува “Дејли стар”.

Не ги соблекувајте чорапите за време на сексот, имате поголеми шанси да доживеете оргазам

И мажите и жените треба да престанат да ги соблекуваат чорапите за време на сексот бидејќи најновите истражувања покажуваат дека така полесно се доживува оргазам.

Колку сексот треба да трае, за жената да доживее оргазам

Не само мажите туку и научниците се позанимавале со прашањето колку сексот треба да трае за жената да доживее оргазам и откриле дека најголем број од жените треба да доживеат оргазам за време на секс кој трае 30 минути.

Жените најчесто ги изневеруваат своите партнери со помлади мажи

​Едно истражување во кое учествувале 11.000 жени, покажува дека дури за 70 отсто од нив изјавиле дека најважно е љубовникот со кого го изневеруваат сопругот да биде млад.

Декември 24, 2016 18+ Никола Осило

Садо-мазо шоу и еротски масажи во Скопје се нудат за цена од 2.000 до 5.000 денари

Во Македонија се уште е табу јавно да се зборува за различните сексуални желби и потреби иако е сосем нормално луѓето да имаат различни начини за задоволување на своите страсти. Повеќето македонски граѓани воопшто не знаат дека среде Скопје може да добијат еротска масажа или да доживеат садо-мазо шоу.

Декември 23, 2016 18+ Камелија Делија

Која секс поза подеднакво ја сакаат и мажите и жените

На популарната интернет страница која нуди здравствени совети, DrEd, беше направено истражување на 2.000 испитаници за нивните сексуални преференци и афинитети.

Жените кои имаат почесто секс, имаат подобра меморија

Ако се суди според резултатите на новата студија која ја спровел тим од Универзитетот McGill во Канада, жените кои почесто имаат сексуални односи подобро помнат.