18+

Скриени сексуални желби: Како да ја разгорите страста

Можеби мислите дека е едноставно да се задоволи мажот, но тие имаат свои желби и потреби во крвететот како и жените. Никој не сака неговата партнерка сексот да го доживува како обврска.

Слабиот секусален нагон, не значи аверзија спрема сексот

Слабиот сексуален нагон не значи и аверзија спрема самиот чин, па така многумина ќе се сложат дека во тој поглед важен е квалитетот а не квантитетот.

Кои се последиците од апстинирање од секс

Денешните девојки и жени поретко имаат сексуални односи отколку пред дваесетина години, покажува светската статистика.

Февруари 1, 2017 18+ Камелија Делија

Од интимна “класика“ до доминнтна “каубојка“: Што омилената секс-поза кажува за вас

Она што е ваша омилена поза меѓу чаршавите може многу да каже за вашиот карактер, а фактот за тоа колку се овие тврдења точни може многу да шокира.

Јануари 27, 2017 18+ Камелија Делија

Совети за секс во канцеларија

Поради сексот во канцеларија сигурно нема добиете награда за најдобар работник на месецот, но барем ќе си ја исполните сексуалната фантазија која ве возбудува. Сексологот Сара Гибсон сподели неколку корисни совети како да си ја исполните желбата за канцелариски секс, а притоа да не бидете фатени на дело.

Кој е идеалниот број на партнери пред брак: Мажите и жените согласни околу бројот

Најновите истражувања покажуваат дека мажите и жените се согласуваат околу бројот на партнери пред брак. Имено, тоа покажало дека идеалниот број на сексуални партнери пред брак треба да биде тројца.

Јануари 21, 2017 18+ Никола Осило

Скопје во „WikiSexGuide“: Девојки нудат секс во хотели, на улица, по барови

Во Скопје како главен град на Македонија неизбежно има и проституција, а детали за услугите што ги нудат сексуалните работнички, локациите каде што може да се дојде до вакви услуги и сите останати „финти“ за странците полесно да се снајдат во градот нуди „WikiSexGuide“.

Две работи кои жените сакаат да ги пробаат во сексот, но се срамат да ги признаат

Сексуалните фантазии жените ретко сакаат да ги споделат со мажите. Тоа го потврдила и една анкета направена он-лајн, а во која жените исто така откриле кои им се две омилени фантазии во сексот кои сакаат да ги пробаат.

Јануари 19, 2017 18+ Камелија Делија

Котроверзен секс-водич за мажи

Без разлика на сексуалната ориентација, познатиот дизајнер Том Форд одлучи да состави генерален машки водич за секс и да подели неколку совети, како сите би можеле да уживаат во сексуалните задоволства. 

Јануари 18, 2017 18+ Камелија Делија

Секс митови за мажите: Секогаш се спремни и никогаш не глумат оргазам

Мажите секогаш се спремни за секс. Вистината: Не е точно. Се разбира дека жените се почувствителни, но и мажите не се рамнодушни на стресот и умората. Тоа влијае на нивното либидо. Затоа, наредниот пат кога тој не е расположен за секс – не паничете. Тоа не мора да значи дека имате проблем.