18+

Октомври 7, 2015 18+ Камелија Делија

Кои се најлошите места за секс

За различни сексуални искуства бараме различни места, но многу од нив не се многу погодни за таа намена. За да ве поштедиме од мачење, еве и водич на антисекс терените.Во канцеларија. Ова место е популарен секс-фетиш и фантазија за водење љубов во него често може да налета некој. Обично ова место е ужасно за оваа намена. Голема е веројатноста да бидете прекинати од некој и еднаш засекогаш да си ја оцрните деловната репутација.
Септември 23, 2015 18+ Камелија Делија

Без разлика колку се стари, мажите преферираат жени на 20-тина години

Сигруно сте забележале дека мажите и жените често имаат целосно различни погледи за „идеалниот партнер“. Додека жените бараат љубов и сигурност, на мажите им се важни други работи.

Септември 21, 2015 18+ Никола Осило

Мажите кои често менуваат партнерки имаат подобра сперма

Група американски научници дојдоа до заклучок дека мажите што почесто менуваат партнерки имаат поквалитетна сперма од оние што се верни!

Септември 18, 2015 18+ Никола Осило

Француски научници прозивеле ин витро сперматозоиди

Научници од францускиот град Лион тврдат дека успеале да создадат сперматозоиди ин витро од матични клетки од тестиси.

Септември 1, 2015 18+ Никола Осило

Зошто мажите секогаш гледаат во други жени?

Многу жени се лутат кога нивните партнери гледаат во некоја убавица на улица, но мажите откриваат дека таа љубомора е неоснована.

Август 28, 2015 18+ Никола Осило

Зошто мажите се поретко приоѓаат на жените?

Во современо општество, додворувањето и заведувањето како повеќе да не постојат, а луѓето се однесуваат според системот јас сум центар на светот. Посилниот пол се жали дека девојките се намрштени, вообразени и исфолирани, додека тие тврдат дека праќаат сигнали во празно.

Август 19, 2015 18+ Камелија Делија

Пристигна првата женска „вијагра“

Американската Агенција за храна и лекови (ФДА) донесе одлука да се пушти во продажба првото апче, што ја зголемува сексуалната желба кај жените. 

Кондоми ќе менуваат боја ако некој има сексуално преносливи инфекции

Фактот дека некој направил кондом што ќе може да препознава дали некој има сексуално пренослива болест е неверојатно. Оваа идеја во суштина доаѓа од тим на 13-годишни и 14-годишни ученици, што ја прави уште поимпресивна.

Јуни 14, 2015 18+ Никола Осило

Мажот со првиот трансплантиран пенис ќе стане татко

Мажот, кој ја направи првата успешна трансплантација на пенис во светот, ќе станува татко. Лекарите на универзитетот Стеленбош во Кејптаун, Јужна Африка, кои учествуваа во операцијата, ја соопштија веста дека партнерката на мажот со награден пенис е бремена.
Јуни 14, 2015 18+ Никола Осило

Пристигнаа секс-кукли што зборуваат „безобразно“

Секс-роботите не се веќе само нешта што ги гледаме во филмовите на Остин Пауерс. Мет Мекмулен  креаторот на Реал долс секс-играчките, моментално работи на секс-кукла што ќе биде способна да трепка, да ја отвара устата и да води разговор. Според Њујорк тајмс, Мекмулен работи заедно со Хенсон роботик на овој проект за развивање на вештачка интелигенција.