18+

(ВИДЕО/18+): Мастурбирање, голи женски гради и еротски обичаи во „Балкан еротик епик“ на Марина Абрамовиќ

Марина Абрамовиќ се занимава со уметност и перформанси веќе 40 години. Таа во текот на кариерата поминала низ три големи периоди. Првиот е белградскиот, кога уште во далечната 1975 година ја започнала својата уметничка и животна авантура со познатиот перформанс „Ритам 5, огнена ѕвезда“.

 

Поза во сексот во која се случуваат најголемите повреди

Кога станува збор за повреди при сексот, најчесто се случуваат при т.н „каубојка“ кога жената се наоѓа над мажот. Во оваа поза може да се случи отекување на пенисот и појава на подлив.

Луѓето со оваа крвна група се најдобри во сексот, но имаат една маана

Луѓето со нулта крвна група се посебни по многу рабопти, а сексот е една од нив. Според едно истражување, тие имаат логика, одлично се ориентираат во простор, некогаш можат да бидат импулсивни но се одлични љубовници.

(ВИДЕО) Пет култни еротски филмови кои може да се гледаат на Јутјуб

Играните серии кои вообичаено ги преокупираат вечерите на македонските граѓани понекогаш стануваат досадни, а изборот на мажите и жените често не се совпаѓа поради што едните седат во „дневна“, а другите во спална за намира да ги проследат своите омилени содржини.

 

„Златна тројка“, формула која ја задоволува секоја жена

Едно неодамнешно истражување покажало дека хетеросексуалните жени во однос на лезбијките многу поретко доживуваат оргазам.

Февруари 28, 2017 18+ Камелија Делија

Кои се најголемите секс желби на секој маж

Сексот е игра која може да доведе до вистинско задоволство, но само ако се одигра правилно. Ако сметате дека на вашиот партнер му давате сѐ што се однесува до сексот, размислете уште еднаш. Секој маж е различен и го возбудуваат различни работи, но постојат работи кои жените честопати ги занемаруваат. 

Февруари 22, 2017 18+ Редакција Емагазин

Трикови за врвен секс кој секој може да ги примени

Ако акцијата во спалната соба влегла во монотона фаза, време е повторно да го загреете креветот.

Февруари 22, 2017 18+ Редакција Емагазин

Во Шведска се предлага пауза за секс

Пер-Ерик Мускос, член на градскиот совет во Оверторн предлага вработените Швеѓани да имаат право на еден час пауза за по потреба да отидат дома кај сопружникот, и тоа да се вбројува во работните часови.

Февруари 21, 2017 18+ Камелија Делија

Каде грешат мажите во сексот?

Повеќето мажи се уверени дека се супер љубовници. Можеби и не знаат дека грешат, но време е да размислат за тие проблеми. Ова се некои од грешките кои ги прават мажите во кревет...

Февруари 18, 2017 18+ Никола Осило

(Фото-галерија) Провокативни фотографии од Мерлин Монро

Мерилин Монро е една од најпознатите американски актерки, пејачки и модели. Откако минува голем дел од своето детство во згрижувачки семејства, Монро ја започнува својата кариера како модел, по што, во 1946 година, го склучува својот прв филмски договор.