Баш ни е ќеф

(Фото) УЕФА Супер куп: Трофеите поставени, фановите се собираат на плоштад, неутралната зона отворена!

Денес, понеделник, во 11 часот на плоштад „Македонија“ официјално се отвори „неутралната фан зона“ подготвена од Град Скопје во пресрет на УЕФА Супер Купот. 

Забрани за 36 работодавачи за непочитување на препораките за работа во услови на тополотен бран

​Инспекторите за труд од областа безбедност и здравје при работа донеле 36 забрани на работодавачи кои не ги почитувале препораките да не се работи на отворено од 11 до 17 часот. Министерството за труд и социјална политика

БЕГ формираше современ сервис за внатрешната грејна инсталација, по конкуретни цени и гаранција за секоја интервенција

Раководејќи се од потребите на потрошувачите за квалитетно и поволно сервисирање на внатрешните грејни инсталации, Снабдување со топлина Балкан Енерџи, во рамки на компанијата формираше Сервис на внатрешна грејна инсталација Мој сервис.Мој сервис на потрошувачите им нуди 

Се е подготвено за Скопје да кулминира во совршена локација за Супер Купот 2017

​Со уште само 2 дена до УЕФА Супер Купот помеѓу двата најтрофејни клубови во Европа, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, Град Скопје е целосно подготвен да ги пречека илјадниците навивачите кои ќе пристигнат од сите страни на светот.

Најстарата навивачка на Манчестер Јунајтед од Македонија, тетка Наде доби карти за Суперкупот

Откако членови на нејзината фамилија на Фејсбук објавија дека се бараат карти за најстарата навивачка на Манчестер Јунајтед од Македонија, тетка Наде, обезбедени се две карти за престојниот меч за Суперкупот во Скопје, помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Срцето на Скопје ќе чука во ритамот на УЕФА Супер Купот

Неколкумесечните подготовки на Град Скопје за УЕФА Супер Купот се ближат кон својот крај. Денес Град Скопје, УЕФА, нејзините партнери и ФФМ почнаа со своите подготовки во „неутралната фан зона“ на плоштад „Македонија“ во Скопје. 

Исчезнатиот Лука (16) бил пронајден жив и здрав

Лука Божиновски (16) кој вчера беше пријавен за исчезнат, по едно деноноќие барање е пронајден жив и здрав, информираат неговите пријатели и семејството.

 

Семејството Дамјановски се поднови со КИА Спортаж од инстант лозот АВАНТУРА на Државна лотарија на Македониј

Се чини дека жешкото лето и годи на среќата, а градовите Битола и Прилеп летово како да се натпреваруваат во вжештување на атмосферата со делење на добивки од игрите на среќа на Државна лотарија на Македонија. 

Вкуси го летото во Скопје: Прв Летен фестивал на овошјето од 5 август

Под мотото „Вкуси го летото“, Дистрикт бар и ресторан организира Летен фестивал на овошјето кој ќе се одржува секоја сабота од 5 до 31 август.

Промовиран филм за Битола насловен „Битола - градот на кафето”

Во Битола кафе пиеле дури и турските султани, открива документарниот филм “Битола - градот на кафето” кој синоќа, премиерно беше прикажан во Центарот за култура во Битола, како дел од битолското културно лето „Битфест”.