Баш ни е ќеф

(Фото) Мијатовиќ уживаше во вината на Тиквеш

Фудбалската легенда Предраг Мијатовиќ ја посети Македонија за да присуствува на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид во рамките на Супер купот на УЕФА.

(ВИДЕО) Свеченото отварање на УЕФА Супер купот: Како се “везеше“ македонско оро

Додека уште ги средувате импресиите од синоќешниот фудбалски меч на УЕФА Супер купот, Ве потсетуваме на свеченото отварање на овој светски спортски настан.

(Фото) Скопје преполно со љубители на фудбалот во исчекување на УЕФА Супер Купот

Скопје е преполно со љубители на фудбалот од цел свет во исчекување на вечерашниот натпревар од УЕФА Супер купот, на кој ќе си ги одмерат силите најтрофејните клубови во Европа, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Супер куп Скопје: Околу 20 навивачи ја искористија платформата за бесплатно сместување

Околу 20 фанови на фудбалските клубови Манчестер Јунајтед и Реал Мадред ја искористиле можноста за бесплатно сместување преку интернет страницата „supercupskopje.com“ на која заинтересирани странски навивачи можеа да добијат бесплатно ноќевање, велат за „еМагазин“ од We Talk IT заедницата кои го креираа овој сајт.

Миливоје Јанковски и Венера Крлиу-Ханџиски добитници на наградата „Мајка Тереза“

​Миливоје Јанковски и проф. д-р Венера Крлиу-Ханџиски се добитници на државната награда „Мајка Тереза” во 2017 година, соопшти Министерството за култура. 

Третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo ќе се одржи на 23 и 24 септември

Третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo - најголемиот до сега интерактивен настан за здрав животен стил ќе се одржи на 23 и 24 септември, во Градскиот парк, на терените „Работнички”.

(Фото) УЕФА Супер куп: Трофеите поставени, фановите се собираат на плоштад, неутралната зона отворена!

Денес, понеделник, во 11 часот на плоштад „Македонија“ официјално се отвори „неутралната фан зона“ подготвена од Град Скопје во пресрет на УЕФА Супер Купот. 

Забрани за 36 работодавачи за непочитување на препораките за работа во услови на тополотен бран

​Инспекторите за труд од областа безбедност и здравје при работа донеле 36 забрани на работодавачи кои не ги почитувале препораките да не се работи на отворено од 11 до 17 часот. Министерството за труд и социјална политика

БЕГ формираше современ сервис за внатрешната грејна инсталација, по конкуретни цени и гаранција за секоја интервенција

Раководејќи се од потребите на потрошувачите за квалитетно и поволно сервисирање на внатрешните грејни инсталации, Снабдување со топлина Балкан Енерџи, во рамки на компанијата формираше Сервис на внатрешна грејна инсталација Мој сервис.Мој сервис на потрошувачите им нуди 

Се е подготвено за Скопје да кулминира во совршена локација за Супер Купот 2017

​Со уште само 2 дена до УЕФА Супер Купот помеѓу двата најтрофејни клубови во Европа, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, Град Скопје е целосно подготвен да ги пречека илјадниците навивачите кои ќе пристигнат од сите страни на светот.