Баш ни е ќеф

„Шкода октавиа“ за 2017 година освојува со динамичноста и ефикасноста

Новиот мотор вграден во Octavia е вистинска уметност од сите аспекти на технологијата, кој се одликува со извонредни перформанси и мала потрошувачка на гориво.  

(ФОТО) Шеф Бобан Симоновски од тимот на ГАСТРО МАК прогласен за најдобар готвач во Ниш

Македонските готвачи-шефови на кујни имаа извонреден настап на 3-тиот Меѓународен гастро-туристички шампионат Ниш 2016, што Угостителско туристичкото здружение од Ниш го организираше од 08-10 јуни на Нишкиот саем.

Најпознатите шведски специјалитети во ресторанот „Дистрикт“ во хотел „Мериот“

Денови на шведската кујна се организираат во Дистрикт ресторанот на Мериот Хотел Скопје од 9 до 19 јуни под мотото „Taste the SweDish“. Во текот на овие десет дена посветени на гастрономијата и несекојдневните специјалитети, Скопјани ќе имаат можност да ги вкусат шведските традиционални оброци приготвени на автентичен начин. 

 

Хранлива опција од Хербалајф како замена за нездравиот оброк

Како одговор на потребата за постигнување на балансирана исхрана, Хербалајф го овозможува совршеното решение во форма на вкусен, здрав оброк, кој го обезбедува организмот со најважните витамини и минерали, шејкот Формула 1. 

Еуролинк осигурување, распиша конкурс за стипендирање на 25 најперспективни студенти на „Јустинијан Први“ – Скопје

Еуролинк осигурување во рамките на својата платформа за општествена одговорност „Еуролинк – Вашата врска со вистинските вредности“ распишува конкурс за „Еуролинк стипедија“ наменета за студентите на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје.  

Македонската компанија ФХ3Х работеше на Game of Thrones

По соработката на деветтата и десеттата епизода од четвртата сезона од популарната серија „Game of Thrones", македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х, како соработници на Digital Symphony, учествуваа во креирањето на анимацијата и визуелните ефекти во седмата и осмата епизода од шестата сезона, насловени „The Broken Man“ и „No One".

Агенцијата „Грејлинг“ прогласена за најдобра ПР агенција во Источна Европа за 2016 година

На гала вечерта на „Емеа Сабре“ наградите, која се одржа во Берлин, за Најдобра ПР агенција во Источна Европа за 2016 година е прогласена агенцијата Грејлинг.

 

Извлечени првите педесет добитници од големата наградна игра

Преку наградната игра „Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети“ големиот ланец ги наградува своите верни потрошувачи

Националните јадења на 10 земји денеска ќе бидат претставени во Градски парк

За да ги вкусите националните јадења на САД, Австрија, Велика Британија, Грција, Белгија, Турција, Италија, Шпанија, Франција не мора да отпатувате во тие земји, доволно е денеска да појдете до Градски парк од 12 до 15 часот.

Горан Лазевски е добитник на Твитер наградата на „Рацинови средби“

Горан Лазевски е авторот на најубавата љубовна порака и добитник на наградата на конкурсот „Напиши љубов во 140 карактери“, кој го објавува манифестацијата „Рацинови средби“, а е наменет за корисниците на Твитер социјалната мрежа.