Баш ни е ќеф

Уште осум дена до најголемиот спортски настан во Македонија

Во пресрет на УЕФА Супер Купот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, едни од најголемите фудбалски клубови во светот, Град Скопје со полна пареа ги реализира и последните подготовки за активностите во „неутралната фан зона“, која ќе биде лоцирана во центарот на градот на плоштад „Македонија“. 

ТАВ донесе новинари од Полска да ја промовираат Македонија како туристичка дестинација

На покана и во организација на ТАВ Македонија, пет новинари од Полска ја посетија Македонија во текот на јули, за да ги искусат убавините на земјата и да ја промовираат како туристичка дестинација меѓу полските туристи, со цел поддршка на авиолинијата Катовице-Охрид и креирање 

(Фото) Амбасадорите во Македонија планинареа на Попова Шапка

Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп, британскиот амбасадор Чарлс Гарет и швајцарската амбасадорка Сибил Сутер Тајада се искачија на Титов Врв 2.747 метри надморска височина.

(Фото) Битолски јогурт во кругот на познатите семејства

Веќе добро е познато дека Битолскиот јогурт е секогаш во кругот на семејството. Тој ги негува семејните вредности, традицијата и заедничките семејни моменти, но знае и да изненадува, да поттикнува дружење и заедничко уживање околу трпезата.

Никола Ристановски игра во новата македонска серија „На терапија“ што ќе се емитува од 4 септември

Македонската публика ќе има можност да го следи емитувањето на ТВ серијата „На терапија“, првата македонска ТВ продукција снимена според странска лиценца, во продукција на „Кино око“, почнувајќи од 4 септември оваа година. 

(Фото) Доделени наградите од второто полуфинално коло од јубилејната наградна игра „70 години Мапетрол“

По повод 70 годишнината на Макпетрол АД и прославувањето на 70 години соработка со потрошувачите, компанијата креираше голема наградна игра која започна на 1 март и ќе трае до 15 декември.

Највкусното италијанско задоволство пристигна во ресторан Four

Од денес во ресторан Four кој е во склоп на Парк Хотел и Спа, можете да уживате во вкусот на нешто повеќе од обичен сладолед а тоа е незаменливото Frosty италијанското џелато. Врвниот мајстор на џелато, Леонардо Лембо моментално е гостин во хотелот. 

(Фото) Момците од АК Матка спасија маче заглавено во бунар три месеци

Мачка беше спасена откако поминала три месеци во бунар длабок десет метри. Акцијата ја спровеле момците од АК Матка на повик на здружението Анима Мунди.

Вип продолжува да ги наградува корисниците на услугата електронска сметка

Вип ја продолжува наградната игра „Еко активација" со која ја поттикнува еколошката свест во јавноста и го најавува второто извлекување на 15 август со кое сите корисници кои се откажуваат од хартиените сметки и ја активираат услугата електронска сметка ја добиваат можноста да станат добитници на вредни награди. 

Шестиот годишен Самит 100 на бизнис-лидери од ЈИЕ ќе се одржи во Скопје на 16 и 17 октомври

На 16 и 17 октомври 2017 г. Скопје ќе биде центарот на бизнис случувањата од ЈИЕ регионот и домаќин на 6-тиот по ред годишен Самит 100 за бизнис лидери од Југоисточна Европа, со примарна цел да се изнајдат конкретни идеи, проекти и предлози за подобрување на поврзаноста во регионот од