Баш ни е ќеф

Охридска банка Сосиете женерал, најдобра банка во Македонија за 2017 година според Euromoney

Интернационалниот финансиски магазин „Еurоmoney“, со седиште во Лондон, ја награди Охридска банка Сосиете Женерал за „Најдобра банка во Македонија“ за 2017 година, втора година по ред. Реномираниот финансиски магазин „Euromoney”, втора година по ред и ја додели 

АВАНТУРА –та со Државна лотарија на Македонија продолжува во Прилеп

Методија Батлески ја продолжува  АВАНТУРАТА со Државна лотарија на Македонија во Прилеп. Уште еден добитник  на премијата од инстант лозот АВАНТУРА доаѓа од Прилеп, па така и уште еден автомобил КИА СПОРТАЖ ќе се вози во Прилеп.

(ВИДЕО) Скопје подготвено за одржување на УЕФА Супер Купот 2017

​Градот Скопје е целосно подготвен за УЕФА Супер Купот 2017 кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На годинешниов Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Visitohrid.mk портал за Охрид на англиски јазик

Visitohrid.mk е нов веб портал на англиски јазик кој има за цел да ги промовира туристичките капацитети на Охрид и да допринесе Охрид да стане уште попрепознатлива туристичка дестинација во светот. Feel Heritage, Feel Ohrid e движечкиот слоган со кој стартува кампања за промоција на веб порталот.

Форд Мондео – исклучително добар автомобил за исклучителни луѓе

Ford Mondeo со дополнителна опрема за промотивна цена наменета за бизнисмени. Ова, накратко, е суштината на новата кампања на Ми-Да Гранд Моторс под слоганот „Исклучително добар автомобил за исклучителни луѓе“. Во понудата на компанијата Ми-Да Гранд Моторс доаѓа лимузината, која беше наградена за Автомобил на Годината и е симбол на статус со докажана најдобра возна динамика и простор во класата. 

Laser Tag отсега и во Skopje City Mall

Светскиот хит Laser Tag од неодамна може да се искуси во игротеката Имагинариум во Skopje City Mall. Се работи за интерактивна игра која нуди интересно и адреналинско искуство, игра која е сосем безбедна за децата над 6 годишна возраст, а подеднакво е возбудлива и за тинејџерите.  

Убава вест од Визер: Сe укинува доплатата за рачен багаж

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“ денеска најави дека од 29 октомври годинава патниците повеќе нема да плаќаат дополнителен надомест за голем или мал рачен багаж во кабината на авионот на оваа авиокомпанија.

Започна летното бизнис патување за млади професионалци од дијаспората

На 16 јули, со посета на Матка и Македонско село, започна програмата за млади професионалци од дијаспората, Летно бизнис патување. Ова е втора година како невладината организација Македонија2025 го организира овој проект. 

Лозови наместо цвеќе е новиот свадбен тренд ЗА ДОБРО на младенците

Мартина и Ордан Шошески од Прилеп, ќе ја паметат својата свадба како еден од најубавите и најсреќните денови  во животот, но и како ден кога потврда за заедничката среќа добиле и во форма на автомобил  КИА СПОРТАЖ.

Патувачкото кино на „МакеДокс“ почна со проекции во Порече, па замина во Дојран

Исклучитено возбудливи беа првите неколку денови на Патувачкото кино на „МакеДокс“, кое прво ги почна проекциите во областа Порече, поточно во селото Крапа на 12 јули, а потоа целата екипа замина на тридневниот музички „Д-Фестивал“, кој се одржуваше од 14 до 16 јули во Дојран.