Баш ни е ќеф

Нов станбен кредит со 5 години фиксна каматна стапка од Охридска банка Сосиете Женерал

 овој кредит, сите клиенти ќе може релаксирано да инвестираат во својот нов конфорен дом, користејќи го новиот „Станбен кредит 3+2“ кој овозможува фиксна каматна стапка во првите 5 години од отплатата на кредитот, и тоа, во првите три години каматната стапка е фиксна и 

(Фото) Хемиски спектакл во „Експлорариум“

Во чест на ноември – светскиот месец на науката во Научниот клуб за деца „Експлорариум“ се случи хемиски спектакл на кој присутните гости имаа можат да проследат најневеројатни експерименти од областа на хемијата.

Продолжува поддршката на рудникот САСА за лицата со посебни потреби

И оваа година, по повод 3 Декември - Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби, рудникот за олово и цинк САСА ја обезбеди неопходната финансиска поддршка за организација на настанот за одбележување на овој ден во Македонска Каменица.

(ФОТО) Се отвори специјализиран бутик за женска Плус сајз облека во центарот на Скопје

Луна Плус сајз е специјализиран бутик за женска облека со конфекциски броеви над 40. Водени од своето мото, „не е важно кој број носиш, туку како го носиш“, тимот на Луна Плус сајз нуди модерни и квалитетни парчиња облека за дами со облини. 

(ФОТО) Alfa Romeo Stelvio и Тања Кокев: Став во изразувањето, индивидуалност и слобода, различност

Модната дизајнерка Тања Кокев, на ревијата која се одржа на 1 ноември во хотелот Александар Палас, во една поинаква атмосфера и со музика од седумдесеттите, ја претстави својата нова ready-to-wear колекција есен-зима 2017/18.

Седмо издание на Skopje Design Week во Јавна соба

Седмото издание на “Недела на дизајнот во Скопје” (Skopje Design Week) оваа година ќе се одржи од 22. до 26. ноември во „Јавна соба“ и Лукс продавницата за расвета и мебел, а подготовките влегоа во финална фаза

Архитектот Ѓорѓи Лазовски е новиот НовоЛото 7/34 милионер

Вчера, 03.11.2017 година просториите на Државна лотарија на Македонија ги посети нашиот најнов милонер, во придружба со сопругата.

СЕФ полн 50.000 денари за пензионерка која го посети настанот „Месец на среќата“ на Државна лотарија на Македонија

Денеска, 03.11.2017 година како што и претходно најавивме Здружението на пензионери на град Скопје, го посети настанот наречен МЕСЕЦ НА СРЕЌАТА , а во организација на Државна лотарија на Македонија и Црвен Крст на град Скопје.  

Голем хуманитарен проект за едукација на децата: „Собираме и ре-креираме со Бимилк“

Близу 2.000 деца од 60 градинки ширум Македонија ќе учествуваат во креативни и едукативни работилници за зачувување на животната средина.

(Фото) Делегација на СKM – на конференцијата „Предизвиците на патот кон ЕУ“ во Будва

Бизнис-делегација од Стопанската комора на Македонија зеде учество на конференцијата „Предизвиците на патот кон Европската Унија“, која по шести пат се одржува во Будва, во организација на Стопанската комора на Црна Гора, а во соработка со тамошното Министерство за наука.