Наша тема

Каков имот има портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски

еМагазин продолжува со серијалот во кој Ви преставуваме каков имот до Државната комисија за спречување корупција, пријавиле новите функционери. Овојпат ви пренесуваме каков имот има портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.

Премиерот Заев не кажува колку заработил како бизнисмен и каков имот има брат му, Вице

Премиерот Зоран Заев не открива каков имот има неговиот брат, Вице Заев, кој на пошироката јавност и стана познат преку случајот „Поткуп“, во кој премиерот е обвинет за поткуп. еМагазин преку портпаролот на Владата го праша Заев, зошто

Независната листа на советници во Кочани е со млади под 30 години, кампањата ја тераат преку духот на бунтовноста

Независната листа за советници на Кочани за претстојните локални избори, чиј носител е Венко Крстевски, е специфична по многу нешта. Од 19 кандидати, 17 се под 30 години и својствено за нивната

Кои се најчестите причини за смрт кај новороденчињата во Македонија?

Во Македонија лани умреле 273 новороденчиња или во просек по 11,9 на 1.000 бебиња. Од нив, 65 доенчиња умреле во првите 24 часа од породувањето, 109 доенчиња умреле во првите шест дена од породувањето, а 60 доенчиња во период од 7 до 27 дена од породувањето.

Која е најбогата: Каков имот имаат Катица, Фатиме и Ленче

Трите специјални обвинителки, Катица Јанева, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска веќе подолг временски период се топ тема во медиумите. Јавноста се интересира за што е поврзано со нив. еМагазин Ви пренесува каков имот тие пријавиле до Државната комисија за спречување корупција.

Нема ни стан, ни автомобил: Знаете ли каков имот има претседателот Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов, како и актуелниот премиер и двајца негови претходници, на свое име нема недвижен имот. Според неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција, стан пријавил на име на брачниот другар. Станот

Кој се може да добие двоен идентитет во Македонија

На јавноста се уште не и познато каде е бегалецот Горан Грујевски, поранешен началник на Петта управа на Управата за безбедност и контрарарознавање (УБК). Од надлежните институции велат дека се работи на случајот, и дека не смеаат

Нема ни кола, ни куќа: Каков имот има кандидатот за градоначалник, Биљал Касами

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните

Има два стана: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник, Невзат Бејта

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните

Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник, Стевчо Јакимовски

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори. Напоменуваме дека користиме податоци од нивните