Check in

(Фото) Нови возбудливи вкусови во ресторан Four подготвени од мастер шеф – Никос Анагносту

Иновативноста е она по што Ресторан FOUR е препознатлив. Уникатните специјалитети кои нема да можете да ги најдете ниту на едно друго место во градот, вкусната и квалитетна храна, ги задоволува потребите и на најголемите гурмани.

(Фото) Како изгледа ланчбарот, Центар бар на Кожувчанка во Скопје

Пред неколку дена „Кожувчанка“ ДОО - Кавадарци го отвари ланчбарот - Центар бар во Скопје.

(Фото) Лебедово езеро во Струмица

Доколку патот Ве однесе накај Струмица, која е позната по многубројните кафулиња, а во последно време и ресторани и комплекси, задолжително посете го комплексот „Лебедово езеро“, кој се наоѓа во селото Смолари.

(Фото) Спас од летните горештини: Оладете се во новиот базен Umbrella во Скопје

Додека се уште не сте заминале на летен одмор, а сакате да се разладите од високите температури, од овој викенд тоа може да го направите во новиот базен кој што се отвори во Скопје.

(Фото) Кои се препораките од ресторанот „The Loft“ на врвот од катна гаража, што предизвикаа бурни реакции на Фејсбук

The Loft е новоотворен ресторан во Скопје што се наоѓа на врвот на катната гаража „Солунски конгрес“.Модерно уреден има преубав поглед одозгора кон Калето.

(Фото) О ла ла и во Сити мол

О ла ла отсега може да го посетите и во Сити мол во Скопје. Автентично место, инспирирано од различни посети и искуства на светските слаткарски метрополи, сега на уште едно место во Скопје ќе ги спојува различните вкусови, прилагодени на локалниот менталитет. 

(Фото) Cherry Orchard нов концепт на забава, уживање и прослава на најубавите мигови на отворено небо

Создадено за сите авантуристи, обожаватели на природата и концептот на отворено небо, Cherry Orchard нуди единствено искуство кое вреди да се доживее и остане запаметено за цел живот.Cherry Orchard се наоѓа во населба Волково во склоп на познатиот коњички клуб Стара Круша

(ВИДЕО/ФОТО) Неповторливо доживување: На пастрмка и макало кај „Рибарот“ во Трпејца

Селото Tрпејца е сместено во подножјето на планината Галичица, во една природна вдлабнатина меѓу карпите на источниот брег од Охридското Езеро, на надморска височина од 695 - 750 метри. 

(Фото) Отворена терасата на Дистрикт бар и ресторан

По речиси една година од отворањето на Скопје Мериот Хотел, во петок на 28. април Дистрикт бар и ресторан официјално ќе ги отвори вратите на својата тераса, а отворањето е слободно за сите љубители на добриот и префинет стил и опуштена атмосфера.

(Фото) „7грама“ еспресо студио се отвори и во Капиштец

„7грама“ еспресо студио е ланец на лиценцирани италијански еспресо кафетерии, формирана во соработка со Интенсо Италија и работи во согласност со ЕСЕ стандардот на италијанскиот конзорциум за еспресо.