Check in

(Фото) Денеска се отвори познатото штипско кафуле Angels caffe кое беше затворено две години

Денеска во Штип се отвори добро познатото кафуле „Ангелс кафе“.  Исто така „Ангелс кафе“ ќе го организира и Summer beach festival по петти пат (#SBF5) на 25, 26 и 27 август.

(Фото) Отворен новиот комплекс „Алка“: Ново место за уживање надвор од градот

Скопје, вчера, доби уште едно ново место за уживање надвор од градскaтa срединa. Со свеченост, коктел и огномет, во присуство на многу познати личности  и амбасадори во Македонија блесна новиот комплекс АЛКА. 

(Фото) Што вечераа фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед

Фудбалерите на Реал Мадрид и на Манчестер Јунајтед како и првите луѓе на УЕФА, вкусија македонска храна приготвена од персоналот на ресторанот Воденица-Мулино во Скопје. 

(ФОТО) Ова се најдобрите бич-барови во светот за 2017

Има нешто магично во бич-баровите. Со коктел во рака, песок под нозете, веројатно тоа е времето кога сфаќате дека официјално имате неколку слободни дена без никакви грижи.

(Фото) Нови возбудливи вкусови во ресторан Four подготвени од мастер шеф – Никос Анагносту

Иновативноста е она по што Ресторан FOUR е препознатлив. Уникатните специјалитети кои нема да можете да ги најдете ниту на едно друго место во градот, вкусната и квалитетна храна, ги задоволува потребите и на најголемите гурмани.

(Фото) Како изгледа ланчбарот, Центар бар на Кожувчанка во Скопје

Пред неколку дена „Кожувчанка“ ДОО - Кавадарци го отвари ланчбарот - Центар бар во Скопје.

(Фото) Лебедово езеро во Струмица

Доколку патот Ве однесе накај Струмица, која е позната по многубројните кафулиња, а во последно време и ресторани и комплекси, задолжително посете го комплексот „Лебедово езеро“, кој се наоѓа во селото Смолари.

(Фото) Спас од летните горештини: Оладете се во новиот базен Umbrella во Скопје

Додека се уште не сте заминале на летен одмор, а сакате да се разладите од високите температури, од овој викенд тоа може да го направите во новиот базен кој што се отвори во Скопје.

(Фото) Кои се препораките од ресторанот „The Loft“ на врвот од катна гаража, што предизвикаа бурни реакции на Фејсбук

The Loft е новоотворен ресторан во Скопје што се наоѓа на врвот на катната гаража „Солунски конгрес“.Модерно уреден има преубав поглед одозгора кон Калето.

(Фото) О ла ла и во Сити мол

О ла ла отсега може да го посетите и во Сити мол во Скопје. Автентично место, инспирирано од различни посети и искуства на светските слаткарски метрополи, сега на уште едно место во Скопје ќе ги спојува различните вкусови, прилагодени на локалниот менталитет.