Check in

(Фото) „Галакси“ во Претор нуди се на едно место, плажа, забава и одлична храна

Ресторан и beach bar „Галакси“ на Преспанско езеро во Претор можеби е едно од ретките места во овој крај кое работи во текот на целата сезона. Освен што има супер средена плажа, кафе бар до неа и одвоен ресторан и е подготвено место за пречек на туристите во лето, ги дава сите потребни угостителски услуги и надвор од сезоната.

Плажата Connect Beach е конекција на Преспанско езеро со современиот свет

Connect Beach е една од најубавите плажи на Преспанско езеро, која е отворена сезонава и слободно може да се прогласи за една од најдобрите плажи кај нас.

(Галерија) Хотел Гогов е онаму каде што воздухот е здравје, а одморот не е луксуз

Македонија со своите природни убавини нуди широки можности за авантуристички екскурзии низ целата година. 

(Фото) Чодосова колиба во прегратките на изворот на Брегалница

Чодосова колиба се наоѓа на 10 километри од Пехчево, во близина на изворот на река Брегалница.Вилата е опколена со прекрасна борова и букова шума која ви нуди ладовина во летните денови, интимност и прекрасна атмосфера за уживање.

(Галерија) Урбана Кантина, идеална за бегство од секого и се

Кантина не е она на што името асоцира, туку едно урбано катче во срцето на Дебар Маало кое  дише со своја уникатност и убавина. Модерно, културно и место за опуштање идеално за бегство од секого и се.

(Галерија) „Карпе Дием„, Скопје доби уште еден гастрономски бисер

Љубителите и познавачите на врвната гастрономија во Скопје добија вистинско катче во кое ќе можат да уживаат во уникатни специјалитети и врвно вино – новоотворениот ресторан „Карпе Дием“ на градскиот кеј. 

(Фото) Се наточи еден тон пиво: Се отвори првата пивска тераса во Скопје

Првата пивска градина е отворена во 19 век во Минхен, главниот град на германската покраина Баварија. 

(Фото) Отворен е Дистрикт, вашиот нов омилен ресторан во центарот на Скопје

Без разлика дали планирате деловен ручек, романтична вечера или само пијалак со пријателите после напорниот ден, во планот за посета нека ви биде ресторанот Дистрикт. Овој новоотворен ресторан се наоѓа во центарот на Скопје, на самиот плоштад, во склоп на хотелот Мериот.

Се на едно место: Комплекс „Цареви кули„

Струмица е позната по убавите ресторани и кафулиња, па ако патот Ве однесе во тој крај, задолжително посете го и комплексот „Цареви Кули“, кој се наоѓа во областа позната како Чам Чифлик. 

(Галерија) Stone Bridge Suites – хотелски третман во домашен амбиент

Се отворија Stone Bridge Suites, 23 луксузно опремени апартмани кои ќе се издаваат под наем во рамките на современиот бизнис и резиденцијален комплекс CAPITOL Mall & Residence во Скопје.