Check in

Септември 6, 2016 Check in Камелија Делија

(Фото) Кафуле за Гинис: Замрзнете на плус 50 во Minus 11 Ice Cafe во Кувајт

Minus 11 Ice Cаfe, е кувајтски локал во кој се е направено од мраз. Единствен е на повеќе начини: најголемo „ледено кафуле“ во светот, единствен таков вид во Персискиот Залив и влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Ресторанот „Сидро“ е одлично место за вкотвување за дружење со пријателите

Рибниот ресторанот „Сидро“ во Скопје нуди голем избор на морска храна по доста пристапни цени. Лигњи, школки, октопод, ракчиња, различни видови на риба се на менито, во кое исто така има понуди на пакети во кои на пример килограм риба со салата и лиро сортно вино чини 650 денари.

(Галерија) Хотел „Театар“, совршен спој на традиционалната архитектура и модерниот изглед

Хотел „Театар“ во Битола е изграден во стилот на традиционалната архитектура. Постоечкиот објект бил срушен, а на негово место се издигна овој хотел кој е проектиран од архитектот Михаел Димитровски.

(Галерија) Ресторанот Стара чешма во Љубојно се „дави“ во зеленило

Стара чешма во Љубојно е мотел/ресторан кој буквално се „дави“ во зеленило. Дворот е преубаво среден со многу цвеќиња, мало мовче, вода која тече низ дворчето, засадени борчиња, дрва со киви.

(Фото) „Галакси“ во Претор нуди се на едно место, плажа, забава и одлична храна

Ресторан и beach bar „Галакси“ на Преспанско езеро во Претор можеби е едно од ретките места во овој крај кое работи во текот на целата сезона. Освен што има супер средена плажа, кафе бар до неа и одвоен ресторан и е подготвено место за пречек на туристите во лето, ги дава сите потребни угостителски услуги и надвор од сезоната.

Плажата Connect Beach е конекција на Преспанско езеро со современиот свет

Connect Beach е една од најубавите плажи на Преспанско езеро, која е отворена сезонава и слободно може да се прогласи за една од најдобрите плажи кај нас.

(Галерија) Хотел Гогов е онаму каде што воздухот е здравје, а одморот не е луксуз

Македонија со своите природни убавини нуди широки можности за авантуристички екскурзии низ целата година. 

(Фото) Чодосова колиба во прегратките на изворот на Брегалница

Чодосова колиба се наоѓа на 10 километри од Пехчево, во близина на изворот на река Брегалница.Вилата е опколена со прекрасна борова и букова шума која ви нуди ладовина во летните денови, интимност и прекрасна атмосфера за уживање.

(Галерија) Урбана Кантина, идеална за бегство од секого и се

Кантина не е она на што името асоцира, туку едно урбано катче во срцето на Дебар Маало кое  дише со своја уникатност и убавина. Модерно, културно и место за опуштање идеално за бегство од секого и се.

(Галерија) „Карпе Дием„, Скопје доби уште еден гастрономски бисер

Љубителите и познавачите на врвната гастрономија во Скопје добија вистинско катче во кое ќе можат да уживаат во уникатни специјалитети и врвно вино – новоотворениот ресторан „Карпе Дием“ на градскиот кеј.