Check in

(Фото) На турски специјалитет „кумру“ во „Фејсфуд“

Турскиот специјалитет „кумру“ може да се најде во ресторан/кафе „Фејсфуд“ кој се наоѓа во близина на трговскиот центар Мавровка.

„Fitness house“: Ем најаден, ем фит

Од пред неколку месеци, Скопје доби едно поразлично место, кое нуди многу поразлична храна, која се нуди во повеќето ресторани низ градот.

(Галерија) „Етно бар грил“ – традиционална македонска кујна во центарот на Скопје

Скопјани од неодамна имаат можност во прекрасниот амбиент на новоотворениот Etno Bar Grill (Етно бар грил) кој се наоѓа на Кејот 13 ноември да вкусат храна приготвена на традиционален македонски начин. 

(Галерија) „Подгорски ан“: Водопади и убава традиционална храна

Доколку некогаш ве навее патот во струмичко, не заборавајте да ги посетите едни од најубавите водопади во земјава, тој во Колешино и во соседното Смолари.

Летна тераса со чадори: Кафе и лаунч бар „Ревија“

Летната тераса на кафе и лаунч барот „Ревија“ во Скопје, во делот познат како Лептокарија е вистинско освежување. Многубројните чадори даваат една сосема друга димензија на просторот.

(Галерија) Хотел на вода во Скопје: Прошетајте се низ „Senigallia“

Од пред извесно време Скопје го доби првиот хотел на вода, „Senigallia“, сместен на галија. Хотелот е со 4 ѕвезди е, и нуди 18 едокреветни и двокреветни соби за спиење на Вардар, од кои две се de lux соби. 

(Фото) Прилеп, доби ново уникатно место, Аура

Прилепчани деновиве добија ново уникатно место, лаунч барот „Аура“. Местото по многу нешта се разликува од другите во градот под Марковите кули и зрачи со посебна енергија, а интересно е тоа што дури 90% од деталите во „Аура“ се рачна изработка на сопствениците.

(Галерија) Реновирана бањата „Бањиште“ кај Дебар, спа-центарот доби нов луксузен изглед

Хотелот и бања „Бањиште“ кај Дебар е сместен на надморска височина од 880 метри, и е идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот планински воздух, природната термо-минерална вода со оптимална температура за човековото тело и прекрасната храна.

(Галерија) Soul Kitchen Bar - balkan wine & cuisine место со душа во бездушниот град

И како што самото име кажува Soul Kitchen Bar - balkan wine & cuisine, местото кое што се наоѓа на Кејот на Вардар кај ГТЦ, навистина има душа.

(Галерија) Вила Делин во срцето на Мариово, како во приказните за Итар Пејо

Вила Делин во село Витолиште е нов сместувачки капацитет во срцето на Мариово. Уредена во традиционален македонски стил, атмосферата зрачи со топлина и убаво добредојде за гостите.