Check in

(Галерија) Во склоп на Парк резиденс се отвори Little box-shop&wine

Резиденцијалниот објект  Парк Резиденс денес официјално се збогати со уште една нова содржина. Во склоп на објектот од утре сите посетители ќе можат да уживаат на уште едно ново место, кое како концепт за прв пат се отвора во Скопје.

Култниот кафе бар „Пабло“ наполни 20 години

Првиот скопски бар за љубителите на електронската музика „Пабло“ прослави 20 години.

(Фото) Најдобрата пица и пастрамалија во Струмица се во пица ресторанот Виена

Струмица не е позната само по корзото, убавите девојки и ноќниот живот. Струмичани и те како знаат да Ве пречекаат и со добра храна.

(Галерија) Етно гостилница Воденица 3: „Замрзната“ убавица што ги грее гостите со совршена храна и топла атмосфера

Етно гостилница Воденица 3 во Крива Паланка беше вистинско откровение за редакцијата на еМагазин. Иако кога ja посетивме беше  „закована“ во снег, можевме само да претпоставуваме во каква убавица ќе се открие на пролет и лето, кога природата ќе разелени и ќе се слушне жуборот на реката.

(Фото) Најдоброто кафе во Македонија се пие во Тетово

Веќе неколку години едно од најпопуларните места за излегување во Тетово е кафулето „Garden“. 

(Фото) Скопје го доби првото кафе студио, „7 грама“, кое нуди над 20 типови на еспресо

Во Скопје од неодамна е отворено, првото лиценцирано италијанско кафе студио, „7 грама“, наменето за вистинските љубителите на италијанско еспресо. 

Фрешис, прв ресторан во Македонија кој издвојува 34% од месечната заработувачка за социјални цели

Во Скопје неодамна се отвори ресторанот Фрешис, кој освен поинаквиот пристап во подготување и понуда на храна и различни пијалоци, (претежно на системот нарачки), функционира на сосема поинаков начин од сите ресторани во земјава.

(Фото) Ланч бар „Duo“ се отвори во „Палма мол“

Ланџ бар „Дуо“ кој се простира на 320m² е новото урбано место кое се отвори во склоп на најголемиот трговски центар во Западна Македонија, „Палма Мол“, место кое по многу нешта е поразлично од многубројните кафулиња во Тетово, како по неговиот модернистички ентериер така и по неговиот концепт. 

(Фото) Кои се „најчекирани” места на Фејсбук годинава

Трговски центри, фудбалски стадион, хотели и уште еден куп светски атракции спаѓаат меѓу местата на кои луѓето најмногу се „чекирале” на Фејсбук минатата година од сите 1,5 милијарди корисници .

(Галерија) Свадба под луксузни шатори и небо со ѕвезди во Markiz DeLuxe Gurmet

Направете поинаква свадбена прослава во Markiz DeLuxe Gurmet, и почуствувајте ја магијата на прекрасната локација на отворено, под луксузни шатори и небо со ѕвезди.