Локално

Наздрави со Тиквеш и сподели љубов во Рамстор мол

Месецот на виното и љубовта најубаво се празнува со споделување на посебни магични љубовни моменти со најблиските. Во соработка со винаријата Тиквеш, Рамстор Мол ја започна кампањата „Наздрави со вино, сподели љубов”.

Sport Vision со нов предизвик – adidas “Blue Blast“: Најдобрите фудбалски клубови си ги одмерија силите во Тетово и Скопје

Љубовта кон спортот е уникатна и посебна. Фудбалот, како еден од најпопуларните спортови кој од страна на најверните љубители се следи религиозно во Македонија, а и во светот, е и еден од најомилените спортови и на најголемите светски спортски брендови како што е Адидас.

Нивото на Охридското Езеро се врати во нормала

Нивото на Охридското Езеро е во граница на дозволениот минимум, соопшти денеска УХМР. Управата информира дека водотеците имаат тренд на намалување.  Неделната хидролошка анализа покажува дека нивото на реката Вардар кај Јегуновце, Скопје, Велес и Демир Капија 

Sport Reality отсега и во Велес: Најдобрите светски спортски брендови по пристапни цени!

Sport Reality Ве поканува на 13-ти февруари (понеделник) заедно да го прославиме отворањето на првата продавница во Велес!

Утре без струја дел од Кисела Вода, Чаир и Шуто Оризари

Делови од општина Кисела Вода, Чаир и Шуто Оризари утре ќе останат без електрична енергија. Од 9.00 до 13.30 часот, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од ул. „Партизански пат“ во населба Драчево, од 9.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од ул. „Чаирска“ број 19 кон ул. „Петар Георгиев“,

„Водовод и канализација“ во март ќе се смести во новата „барокна убавица“

Директорот на ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје Александар Атанасов денеска соопшти дека интензивно се работи на новата управна зграда на претпријатието.

Заостанатите сметки за вода ќе се плаќаат без камата

Сите корисници на услугите на ЈП „Водовод и канализација“-Скопје кои имаат заостанат долг за вода, тужен и редовен, од денеска ќе можат да го исплатат без пресметана камата за задоцнето плаќање.
 

Се бараат најромантичните Ромео и Јулија во Skopje City Mall

Од сабота 11 февруари до 14 февруари сите посетители кои со својот партнер ќе дојдат во Skopje City Mall, ќе имаат можност да се фотографираат во театарски костими, филмска шминка и фризура стилизирани како Ромео и Јулија.

Забавен љубовен предизвик во Капитол Мол

Постојат две причини зошто февруари секогаш е еден од највозбудливите месеци во годината. Едната го слави виното, а другата љубовта. Пред двата претстојни празници Св. Трифун и Св. Валентин, Капитол Мол и оваа година ги предизвикува највљубените.

Град Скопје ќе прави мапа на Старата скопска чаршија

Град Скопје објави оглас за барање за прибирање понуди за печатење на мапа за Старата скопска чаршија. Според објавата за јавна набавка на Електронскиот систем за јавни набавки се работи за договор со проценета вредност од 254.230 денари.