Локално

Декември 10, 2017 Локално Никола Осило

Богдановиќ: Жителите на Центар да пријават напуштени миленичиња и расфрлен отров

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ ги повикува граѓаните доколку забележат расфрлен отров во централното градско подрачје веднаш да се јават на телефонските броеви: 070 424685 Емилија Поповска и 075 437068 Јулија Малахова.

 

Декември 10, 2017 Локално Никола Осило

Скопско Дебар маало утре без вода од 8 наутро

По добиеното известување од ЈП Водовод и Канализација, ги информираме граѓаните дека на ден 11.12.2017 год. ( понеделник ), поради изведување водоводен приклучок на ул. 487 бр. 11 во нас. Дебар Маало, прекинато водоснабдување

Декември 10, 2017 Локално Никола Осило

Притвор за лицето што го застрела ловецот во Струмичко: Сакал да го прикрие убиството

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека сторил кривично дело „тешки дела против

Декември 10, 2017 Локално Никола Осило

Украдени 19 пиштоли и 9 пушки од продавница од ГТЦ

На 09.12.2017 година во 13,30 часот било пријавено дека во временскиот период од 07 до 09.12.2017 година во Градскиот трговски центар- Скопје, непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички 

Декември 10, 2017 Локално Никола Осило

Драма во хотел во Скопје: Кршел и со нож им се заканувал на вработените

На 09.12.2017 година во 21,30 часот било пријавено дека во хотел во населбата Илинден, од страна на едно лицe кое било гостин во хотелот било извршено насилство, соопшти МВР.

 

(Фото) Снежна идила на Попова Шапка

Убава вест за љубителите на снегот и скијање. 

Декември 10, 2017 Локално Никола Осило

Деветмина повредени во верижен судaр на патот Гостивар-Кичево

Девет лица се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информира СВР Тетово.

 

Декември 9, 2017 Локално Никола Осило

Седумина казнети по 45 евра бидејќи со возило се упатиле кон Средно Водно

Седум граѓани се казнети денеска поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно, објави Град Скопје на својот фејсбук профил.

 

Декември 9, 2017 Локално Никола Осило

(ФОТО) Кучето што касна девет лица во Аеродром конечно во Вардариште

Град Скопје на својот официјален профил на Фејбук објави дека е заловено кучето што завчера нападна деца и возрасни во населбата Ново Лисиче. Како што се наведува на страната, кучето е пренесено во стационарот Вардариште.

 

Декември 9, 2017 Локално Никола Осило

Ловец почина откако при лов на дивеч бил застрелан во главата

На 8 декември 2017 година околу 14:30 часот во близина на браната Водоча-Струмица, при лов на дивеч во кој учествувале поголема група на ловџии, Ж.И. бил повреден од ловна пушка во пределот на главата, соопшти МВР.