Интервју

(Видео) Павлевска: AVON ме направи успешна и амбициозна девојка

Катерина Павлевска е од Битола, дипломирала на Економскиот факултет, но својата вистинска амбиција ја пронашла откако станала дел од тимот на козметичката компанија AVON. Моментално е на позицијата Јуниор менаџер и ориентирана е кон успех и финансиска заработка која доаѓа како резултат на нејзините сериозни и секојдневни залагања. 

Kаранфилоска: Со Халал-стандардот Витаминкаги има скоро сите од светски бараните стандарди

Лидија Каранфилоска е технички директор на „Витаминка“ успешна македонска извозно ориентирана компанија со високо учество на продажба и на македонскиот пазар.

Слободан Матиќ е познат сараевски лик кој кафулето „Златна рибица“ не го затвори и за време на војната

Слободан Матиќ e култен лик во Сараево, бидејќи е сопственик на едно од најпознатите места во Сараево, кафулето „Златна рибица“. Човек легенда кој бил еден од тројцата препаратори на животни кои Тито ги ловел и негов близок соработник.

Зорица Црношија во емисија за новата наградна игра на ЕВН

„На гости кај“ е лежерна, лесна за консумација и питка телевизиска содржина, во која одиме на гости кај нам драги лица од јавниот живот.

Ацковска: Практиканството е еден чекор поблиску до започнување на кариера

Јасмина Ацковска е една од практикантите која ја искористи можноста да биде дел од Програмата за практиканти во ОКТА, и со тоа се стекна со значајно искуство од областа на финансии и кредитна контрола. 

Филип Камби: Со својот квалитет вината на Тиквеш се препознатливи на пазарите во светот

Филип Камби е еден од петте најдобри енолози во Европа, а според оценката на Роберт Паркер и најдобар светски вински консултант.

Андреев: Монтирањето прозорци со пур-пена е сосема погрешно, предизвикува мувла и провев

„На балканските простори монтажата на прозорците во најголем дел е сосема погрешна. Веројатно секој знае дека прозорците се монтираат во „тврдиот дел“ од ѕидот, во тулата или бетонските елементи, и околу прозорецот се затвора со т.н. пур-пена.“

Марко Новески: На 1. април се јавив во полиција, без да претпоставам дека другарите добро ме насамарија

Македонскиот шоумен кој ќе ве насмее до солзи, Марко Новески, е голем обожавател на 1-ви април, Денот на шегата. ТВ водителот познат на сите нас како Марко Дај Побрзај ексклузивно открива во што се маскирал како дете и без да крие, ја открива најдобра лага која што му ја приредиле неговите пријатели.

Иванов за Билд: 25 години ЕУ не лаже и манипулира!

Во бегалската криза Македонија ги плаќа грешките на Европската унија. Ако требаше да се потпреме на Брисел, одамна ќе бевме преплавени со џихадисти. Дваесет и пет години сме лажени и манипулирани, вели претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов во интервјуто за германскиот весник „Билд“.

Бесплатен тренинг со Иван Германов, најдобриот инструктор по Insanity и PiYo од Бугарија во Synergy Fitness & Spa

Во петок, сабота и недела (4-5-6 март) во просториите на Synergy Fitness & Spa ќе се одржи отворен тренинг камп со Иван Германов од Бугарија. Иван, е еден од најдобрите инструктори во овој дел на Европа на ултра популарните тренинг програми Insanity и PiYo и еден од најпознатите фитнес инструктори кај нашиот источен сосед.