Мој став

Доволно мачна ви беше снимката со Села од Собрание или Ви треба уште?

Не дека не бев шокиран од тоа што во живо го гледав од Собранието, директно на телевизија, од снимките кои се појавија следните денови, од страшните коментари под текстовите кои ги постиравме на Фејсбук во стилот малку им беше

Талат Џафери мандатот го почна со провoкaција

Името се уште не му се најде во Службен весник, ама албанското државно знаме е веќе на неговата маса во претседателскиот кабинет во Собранието.

Никој не ги ферма работниците

Денеска кога се прославува Денот на трудот и се зборува за работнички права, воопшто не може да се каже дека работниците кај нас ги имаат истите. 

(ВИДЕО) Натепана и засрамена Македонија

Навистина беше мачно да се гледа тоа што синоќа се случуваше во македонското Собрание. Мачно ми е и додека го пишувам ова.

Македонија навива за крадецот

Тешко е човек да одбере зборови за да опише како прозвуче веста за грабежот во НЛБ Банка во кој 40-годишниот Б.С., вработен во банката успеа во четири наврати среде бел ден и во украсно ќесе да изнесе 2.400.000 швајцарски франци и 645.000 евра од трезорот на НЛБ Банка.

 

(ВИДЕО) Добрата песна далеку се слуша: Македонија е годинешново изненадување на Евровизија

Евровизиската песна на Јана Бурческа, "Dance alone" е најголемото изненадување за овогодинешнава Евровизија. Иако важиме за музичка нација по се изгледа никој не очекувал толку добра песна од Македонија.

Страв без причина: „Голема Албанија“ недостижна колку и „Голема Македонија“

Додека партиите што формираа парламентарно мнозинство од 67 пратеници се колебаат дали да ја продолжат недовршената конститутивна седница која почна на крајот од минатата година, а на која веќе беа верификувани мандатите на народните избраници, во Македонија и во регионот

Зошто албанските партии треба да се откажат од платформата

Наместо да излеземе од политичката криза, но и од економската која единствено бизнисмените од време на време ја спомнуваат, ние влеговме и во уставна.

Граѓаните пак чекаат пет до 12 за пријавување данок

Граѓаните повторно чекаат пет до 12 за да пријават данок, односно да достават годишна даночна пријава за остварени екстра приходи во Управата за јавни приходи.