Мој став

Поништување на аболицијата на Иванов на рати

Ѓорге Иванов, изгледа конечно целосно се поистоветувал со народот на кого му е претседател, иако „слабо“ го слуша.

Наместо музика, политика: Евровизија е „тотално фејк“

Евровизија ја следам многу одамна. Порано зошто ми беше интересна, а подоцна почнав да ја следам исклучиво како новинар. Дека ретко кога на оваа гламурозна манифестација победувал вистинскиот изведувач и дека во позадина секогаш се некои други игри ми е јасно одамна.

Ќе доживееме ли ден кога вработените во МРТВ ќе штрајкуваат за владина мерка

Кога во соседна Грција се штрајкува нема “трте-мрте“. Се е на нозе и се е блокирано. Штрајкува и вработен и во јавен и во приватен сектор. Граѓаните знаат многу убаво што не им оди во прилог, а многубројните ефикасни синдикати знаат како народот да го изнесат на улица, зошто им веруваат.

Сите очи вперени во претседателот Иванов

Малото затишје во бурната шарена револуција и контрапротестите остави простор за прашањето и што сега?... Ќе има ли притвор за повеќе лица вмешани во аферите што произлегоа од прислушуваните разговори?Ќе има ли правна разврска за овие случаи?Ќе се одржат ли избори на 5 јуни?....

Каде сте бизнисменчиња

Имаат ли македонските бизнисмени став, мислење, решение, за актуелната политичка криза? Знам дека се први пред камерите кога некоја мерка ќе им удри врз џебот или кога ќе мора да делат К-15. Ама сега ги нема.

Да бевме нормална држава, гостувањето на Ник Вујичиќ ќе беше настан број еден за да слушнеме што има да каже

Да бевме нормална држава ко што не сме, гостувањето на Ник Вујичиќ во Скопје ќе беше настан број еден. Зошто, затоа што овој човек со телесен хендикеп, поседува многу повеќе од оние на кои не им фали ништо, освен што имаат ментална хендикепираност да го согледаат истото.

Иванов наместо мир, донесе немир

Во своето обраќање до јавноста, кога ја соопшти одлуката за помилување на 56 политичари и нивни соработници против кои се водат истраги, претседателот Ѓорге Иванов, потенцираше дека никој не му сугерирал да ја донесе оваа одлука и дека тоа го прави за да ги помири политичките фактори во земјава и да заврши политичката криза.

Дежави: Иванов по стапките на Трајковски за „Големото уво“

Поминаа само петнаесетина години откако во јавноста беше обелоденета аферата „Големото уво“ по која тогашниот претседател Борис Трајковски ги ослободи од судско гонење министерката за внатрешни работи Доста Димовска и полицискиот функционер Александар Цветков кои беа обвините дека прислушкувале 

На кого е претседател Иванов?

Ѓорге Иванов, никогаш не ми оставил некој впечаток. Да бидам искрен истото го мислат и многу други луѓе кои ги познавам, а познавам многу.

Кој си игра со Македонија и со маката на мигрантите?

За само неколку дена на Македонија по втор пат и се случува исто сценарио. Мигранти и бегалци од импровизираниот камп во Идомени, насилно и нелегално сакаат да влезат на наша територија.