Office

Како да се изразувате на интервју за работа

Освен првиот впечаток, начинот на кој сте облечени и одговорите кои ги давате на разговорот за работа, многу е важно и на кој начин се изразувате.

Како да се справите со ирационалните колеги на работа

На работа морате да бидете во интеракција со многу различни типови на личности. Доколку најдете начин да излезете на крај со нив, иако тоа не е воопшто лесно, вие тогаш многу сте направиле за својот тим. А доколку не, тогаш овие чекори ќе ви помогнат, наведува Форбс.како да се поставите према ирационалните колеги

Кои веб-страни треба да бидат забранети во канцеларија

Интернетот може да е важен во повеќето канцеларии, но во други не е така. Без разлика дали посетувате веб страна на социјална мрежа, да видите видео или едноставно смешни слики на мачки, вие губите од работното време - на сметка на работата

Пет модни трикови кои ќе направат да изгледате попрофесионално

Во деловниот свет, облеката што ја носите може да има поголемо влијание отколку што мислите. Без оглед на тоа дали сакате да се дотерувате, дали носите брендирана облека или сте опуштен тип, постојат одредени детали на кои секако треба да се обрне внимание, пишува порталот caffe.ba.

Февруари 28, 2016 Office Камелија Делија

(ГАЛЕРИЈА) Што има во канцеларијата на Доналд Трамп, еден од најбогатите луѓе во светот

Милијардерот и кандидат за претседател на САД од Републиканската партија Доналд Трамп има неверојатна канцеларија.

(Галерија) Канцеларија во која блеска Македонија

Во Стопанската комора на Македонија убаво ги пречекуваат странските и домашните гости. Комората дефинитивно ја има една од канцелариите во земјава со најмногу етно македонски мотиви.

Јануари 24, 2016 Office Никола Осило

(Видео) Врвна мобилна канцеларија од Мерцедес

Во деловниот свет понекогаш се потребни чести долги патувања од еден до друг состанок. Мерцедес ја увиде потребата канцеларијата да биде мобилна и за деловните луѓе го намени моделот Мерцедес Брабус кој претставува вистинско ремек дело од аспект на удобноста и практичноста.

 

(ВИДЕО) Прошетајте се низ Бакингемската палата

Како живее британската кралица Елизабета и како изгледаат нејзините работни простории? Благодарение на виртуалената тура на Гугл и тоа е веќе достапно.

Најскапите канцеларии за изнајмување во светот

Вест Енд во Лондон останува најскапиот пазар на канцеларии во светот, се наведува во извештајот на консултантската компанија „CBRE“, пренесува порталот Денар.

(Галерија) Канцеларијата на Јанко Тренкоски

Велат дека канцеларијата е слика на тој што работи во неа.