(Галерија) Како македонските одбојкари се подготвуваат за претстојните натпревари?

Македонските одбојкари интензивно се подготвуваат за претстојните натпревари овој викенд против репрезентацијата на Австрија. Напорните кондициони вежби, вежбите за целосна припрема на мускулите, како и вежбите за истегнување се најава дека репрезентацијата е подготвена за победа и пласман во полуфиналето на Европската Лига.

Под будното око на тренерот на репрезентацијата, Виктор Зафиров и селекторот Жарко Ристоски, македонските репрезентативци се повеќе од упорни и се стремат кон нови победи и успеси на претстојните натпревари.

Подготовките се во тек, одбојкарите интензивно тренираат во Фитнес и Спа центарот Синерџи, а она што преостанува е во сабота и во недела да се дојде во што поголем број и да се поддржат и бодрат македонските одбојкари.

jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Петре Димитров

Професионален дипломиран новинар со долгогодишно искуство. Најмногу сака да патува и да прави возбудливи репортажи, но за да јавноста биде објективно информирана следи и бизнис и политика.

Најчитани вести