Христијан Стојчевски: За добра линија не е важна само правилната исхрана

Христијан Стојчевски, поранешен новинар, кој сега работи како ПР консултант, интензивно вежба во теретана околу седум месеци и веќе има видливи резултати.

Вели дека главно вежба кардио вежби, а почнал да вежба да ја оформи линијата на телото.

„Да бидам искрен, порано не ни размислував за некоја физичка активност. Но по 35. Година правилната и здрава исхрана не помага сама по себе. Задолжителна е и физичка активност“, вели Стојчевски, кој порано не практикувал никаква физичка активност.

„Во теретана не сум за да се билдам„, вели тој.

Стојчевски дест години е вегитерјанец, најчесто јаде зеленчук и овошје, замена за месо му е сојата и не јаде термички обработувана храна.

jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести