Ресторанот „Сидро“ е одлично место за вкотвување за дружење со пријателите

6227 Views Август 25, 2016 Check in Редакција Емагазин

Рибниот ресторанот „Сидро“ во Скопје нуди голем избор на морска храна по доста пристапни цени.

Лигњи, школки, октопод, ракчиња, различни видови на риба се на менито, во кое исто така има понуди на пакети во кои на пример килограм риба со салата и лиро сортно вино чини 650 денари.

Освен морската храна, како специјалитет на куќата е и пекарскиот компир и макалото од лук .Амбиентот е „морски“ со детали кои се својствени на рестораните кои се наоѓаат во приморските градови.

Иако ресторанот не е на море, „Сидро“ е одлично место за вкотвување за одлично дружење со пријателите.

Фото: Фејсбук

 

 

jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести