(Фото) На пастрмка во „Рајска долина„

4281 Views Октомври 24, 2016 Check in Редакција Емагазин

На 15 километри од Охрид на патот за Битола, во подножјето на селото Куратица се наоѓа рибник – ресторан „Рајска долина“.

Мирно, живописно место, уредено внимателно и со стил.

Освен речна пастрамка за пристојни цени овде можете да пробате и домашни колбаси „Рајска долина“, пилешко со печурки во тава, џигер на цигански начин и џигер во сос од лук, како и чомлек во тава на селски начин - специјалитет кој исклучиво се подготвува по нарачка.

Повеќе инфо на нивната Фејсбук страна, ОВДЕ.

Фото: Фејсбук

 

jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести