(ВИДЕО) 24 Вести објави видео од оштетеното службено возило

Телевизијата 24 Вести објави видео по синоќешната сообраќајка на улица Алжирска во Скопје.

Се уште нема официјални информации од Министерството за внатрешни работи, кој точно го управувал возилото, за кое дел од медиумите тврдат дека било службено и дека било управувано од заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов.

И од СДСМ обвинија дека возилото било службено и дека било управувано од Спасов, а тој пак обвини дека медиумите шираат дезинформации.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Веста за сообраќајката на Диме Спасов го обиколи Балканот

МВР официјално за сообраќајката на Диме Спасов

(ВИДЕО) Шилегов: После сообраќајката со службено возило, Диме Спасов избегал

Диме Спасов: Информациите за наводна сообраќајна незгода со последици се груби дезинформации 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.