Какво порно сакаат да гледаат оженетите мажи?

2388 Views Ноември 30, 2016 18+ Редакција Емагазин

Оженетите мажи најмногу го сакаат порно жанрот „куколд“, вели статистиката на една од најпознатите веб страници во светот, Порнхаб.

Порнхаб неретко ги изненадува своите обожаватели со објавување разни статистистички податоци. Тоа, меѓу другото, им помага и ним што пооефикасно да одговорат на барањата и потребите на своите клиенти.

Поимот „куколд“ ги означува оние филмови каде „сопругот“ ја гледа својата „сопруга“ додека таа е в креевет со друг маж. Првпат е употребен во средновековната англиска литература и метафорички се поистоветува со птицата кукавица, која по својата природа, оди во туѓи гнезда. За овој „феномен“ пишувал дури и Вилијам Шекспир.

Рејтингот на овој порно жанр кај оженетите мажи за последните три години пораснал за 57 отсто, a статистиката говори и дека станува збор за мажи на возраст од 45 до 64 години. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести