(Фото) Зимска идила на Пониква во вила „Караула“

5342 Views Декември 8, 2016 Check in Редакција Емагазин

Пониква е малку подзаборавена планина, за која има обид последните неколку години да се заживее. И тоа успешно им оди на неколкумина стопанственици кои преку изградба или реновирање на веќе постоечки објекти, сакаат да привлечат туристи и да ја покажат убавината на оваа питома планина.

Чист воздух поглед кон Пирин и Рила, благи терени за учење на децата да скијаат, местото е идеално за одмор.

Вилата „Караула“ која е комплетно опремена и опкружена со густа шума, е еден од тие објекти кои гостите може да им пружи одмор типичен за на планина.

Снег, чист воздух, топла атмосфера, речиси е идеална за бегство од загадените средини и погодна да се почувствува целата магија на празниците кои доаѓаат.

Фото и повеќе инфо на Фејсбук страната на вилата „Караула“, ОВДЕ.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести