Жените најчесто ги изневеруваат своите партнери со помлади мажи

739 Views Јануари 3, 2017 18+ Редакција Емагазин

Едно истражување во кое учествувале 11.000 жени, покажува дека дури за 70 отсто од нив изјавиле дека најважно е љубовникот со кого го изневеруваат сопругот да биде млад.

Со други зборови, 70 отсто од неверните жени бараат помлади љубовници.

Некои од испитаничките признале дека се во среќни и добри брачни однсои, но причина за неверство се желба за промени во сексуалниот живот или недостиг на редовен секс.

Во приказната влегува млад маж кој освен што е на врвот на сексуалната моќ, прави жените да се чувствуваат помлади, посакувани, женствени и во основа подобро.

Некои од испитаничките признале дека со денови по средбата со помлад љубовнк се чувствуваат среќно и исполнето и дека тоа позитивно влијае на квалитетот на нивниот брак.

Во случај да се прашате за колку помлад маж се работи, просекот е 34 години. 

МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.