(ВИДЕО) Како го чистат снегот по патиштата во Русија

22239 Views Јануари 7, 2017 Свет Редакција Емагазин

Македонските институции не се снајдоа најдобро со расчистување на првите пообилни врнежи на снег. За разлика од нас, во Русија, каде снегот паѓа многу почесто и во поголеми количини, не се дозволува тој да предизвика посериозни проблеми во сообраќајот.

Како изгледа чистење на снег во Русија, погледнете во видеото:

Фото: Раша тудеј

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Кои три приватни фирми ги ангажирала Македонија пат за одржување на патиштата

Колку и какви возила има Македонија пат за расчистување на снегот по патиштата

Сите институции подготвени за снегот, ама стотици граѓани и возила заглавија по патиштата

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.