(Фото) Снежно бели: Зимска идила на грчките плажи

1368 Views Јануари 9, 2017 Балкан Камелија Делија

Ниски температури го смрзнаа и нашиот јужен сосед. Во Атина нема да ги пуштаат децата да одат на училиште уште еден ден, а голем број области ќе бидат затворени и блокирани, јавуваат грчките медиуми.


Во три од квартовите на грчката престолнина градинките и јасли исто така нема да работат. Ниските темперутари ја замрзнаа земјата и ги натераа граѓаните да седат во своите домови.


Северниот дел на Грција, вклучително и дел од грчките острови се покриени со снежна покривка. Снежно бели се плажите на Пефкохори, Калитеа, Сарти, Посиди...


Погледнете ги едни од омилените места за летување во зимска идила.

Фото: www.grckainfo.com

 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.