(ФОТО) Скопските кафулиња ги отворија вратите за смрзнатите кучиња и мачиња

Париз мезе бар (на Рузвелтова), Винил (спроти Соборниот храм), Радио бар (во Дебар маало) и Драмски кафе бар се само дел од угостителските објекти кои на овие минусни температури ги отворија своите врати за бездомните кучиња и мачиња да соберат душа и да се затоплат, информираат од Асоцијацијата на активисти за правата на животните.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(Фото) Што можеме да научиме од Истанбул за да ги заштититме животните на студот

Како да им помогнеме на птиците да го преживеат студеното времеПри објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.