Боки Јовановски покажа како да им се помогне на бездомниците

Боки Јовановски, уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Додека институциите допрва се организираат да им помогнат на бездомниците по скопските улици, тој му помогна на чичко Свето.

„Ова е истиот оној чичко Свето од вчера, само денеска е дотеран, избричен, ошишан, среден во нова гардероба! Господин Свето се всели во топлиот стан во населбата Карпош во близина на неговите миленчиња за кои и понатаму ќе се грижи! Чичко Свето никогаш повеќе нема да мрзне ниту да сладува! Тој е прекрасен човек, полн со приказни, образуван, културен...мил.“, напиша Јовановски на својот Фејсбук профил.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.