(ВИДЕО) Што се случува кога ќе фрлите врела вода во воздух на минус 30 степени

783 Views Јануари 11, 2017 Живот Редакција Емагазин

Босанецот Горан Слишковиќ во своето родно село Доњи Луг изведе еден трик, со што стана хит на социјалните мрежи.

Да се фрли врела вода во воздух на температура од минус 30 степени Целзиусови, не е нешто ново. И други луѓе претходно го извеле тоа, но секогаш е атрактивно за гледање.

Првиот кој го започна овој своевиден предизвик беше метеорологот Ерик Холтаус. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.